Vytvorte svojmu bábätku originálnu výbavičku

Radostná novinka - určite to poznáte. Pri zistení, že čakáte bábätko, sa začnete pozerať po výbavičke. Kombinácia pre dievčatká, chlapčekov, poprípade neutrálne pre tých, ktorí sa chcú nechať prekvapiť. Vo chvíli, keď zistíte pohlavie vytúženého bábätka, už je voľba farieb jasná. Samozrejme, narážate na stále sa opakujúce motívy zvieratiek, jemné farby, rovnaké kombinácie a vo finále zistíte, že vám vlastne nevyhovuje ani použitý materiál.

Čo všetko sa dá doma ušiť?

Ak je zručnosť jednou z vašich predností, môžete si ušiť kompletnú výbavu pre bábätko. Ak však máte zo šitia strach, môžete začať s jednoduchými obliečkami alebo povlakom na dojčiaci vankúš. Ďalej môžete pokračovať cez trochu zložitejšie prvky, ako sú prešívané zavinovačky, mantinely, alebo vreckáre. A neskôr sa prepracovať až k dekoračným vankúšikom, mašliam, alebo prvým plyšákom vášho bábätka.

Aké šijacie stroje použiť?

Pre obliečky je vhodné použiť overlock, zošije vám k sebe 2 látky a oreže okraje, jeho ďalšie využitie nájdete aj na výrobu látkových plienok, alebo diek. Ak túžite však po naozaj originálnom dizajne, určite využijete rezací ploter. Jeho veľkou výhodou je, že si vďaka skeneru môžete vytvoriť svoj vlastný motív. Ak budete chcieť byť naozaj kreatívny a vytvoriť vášmu bábätku napríklad komplet na cestu z pôrodnice, budete potrebovať coverlock, s ktorým dokážete vytvoriť krásne a originálne kúsky. Nielen na jemné výšivky, ktorými môžete ozdobiť vyššie zmienený komplet na cestu z pôrodnice, využijete šijací stroj. Dokážete s ním tiež vyšiť deťom veselé obrázky na obliečky na vankúšiky, alebo ich monogram, na označenie ich oblečenia.

Výber látok

Nájdite si predajcu s látkami, ktorý má na nich atest pre deti do troch rokov. Látky nájdete v rôznych metrážach, ale je dôležité sústrediť sa predovšetkým na gramáž bavlny na m2. Čím vyššia gramáž, tým väčšia kvalita látky a tým dlhšie vám vydrží. Pri využívaní tiež oceníte ich jednoduchú údržbu.

Publikované: 06. 05. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková