Čo robiť pre rast vlasov? Tohto sa určite držte!

Máte pocit, že vaše vlasy vám vôbec nerastú a akoby sa zastavil ich rast? V tom prípade ste tu správne! Poradíme vám, čo robiť preto, aby ste ich rast znovu povýšili na iný level. Rozhodne nejde o nič náročné, čo by ste nezvládli. Dôležité je, aby ste naše odporúčania dodržiavali dlhodobo. Pravdepodobne to aj vy poznáte. Máte krátke vlasy a túžite po dlhých a rovných. Každý chce jednoducho to, čo nemá. Rast vlasov je však veľmi kľúčovým krokom k tomu, aby ste dosiahli zdravé vlasy bez problémov. Ak sa ich rast z nejakého dôvodu zastavil, máme pre vás odporúčania.

Doplnky výživy

V súčasnej dobe sú doplnky výživy vyrábané tak, aby obsahovali čo najviac účinných látok. Sú v nich zachované všetky vitamíny a minerálne látky, ktoré podporujú zdravie. Čo sa týka vlasov, veľmi účinné sú doplnky výživy s obsahom selénu, zinku, prípadne vitamínu B. Všetky doplnky výživy sú však vždy označené, na čo slúžia a kde sa využívajú.

Poraďte sa s odborníkmi

Nie je hanba ísť do vlasového štúdia, prípadne ku kaderníčke a poradiť sa s tými, ktorý sa v tejto oblasti vyznajú o čo si viac. Rast vlasov by totiž nemal byť nejako obmedzený. Ak je, dôvodom môže byť napríklad stres, prípadne nejaké ochorenie.

Vhodné prípravky

V súčasnej dobe nájdete na trhu skutočne veľké množstvo prípravkov, ktoré sa využívajú na podporu rastu vlasov. Patria medzi nich rôzne šampóny, kondicionéry alebo séra. Zamerajte sa však vždy na konkrétne zloženie. Prípravky by totiž mali obsahovať výlučne prírodné látky, ktoré nejakým spôsobom nebudú poškodzovať kvalitu a zdravie vlasov. Samozrejme, vyhýbať by ste sa mali takým prípravkom, ktoré obsahujú chemicky založené látky. Veríme, že sme vás inšpirovali a o vaše vlasy sa budete starať ako v bavlnke. Nezabúdajte, že na starostlivosť netreba až príliš tlačiť, niekedy to chce aj trpezlivosť a čas.

Publikované: 20. 12. 2022

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková