Jóga - spoznajte kúzlo vlastného vnútra

Každý deň je pre nás zmesou stresujúcich situácií, množstvom podnetov a myšlienok kradnúce náš drahocenný čas. Veľakrát však zabúdame na to najdôležitejšie - na seba. Nájdite v sebe odvahu a prostredníctvom cvikov spomaľte. Takmer nikto z nás nemá čas denne navštevovať fitness centra alebo kurzy jogy. Sústreďujeme sa na to, aby sme sa s životom vyrovnávali čo najlepšie, často však zabúdame na to najdôležitejšie - na seba! Nie je to zvláštne, že práve keď prežívame najväčšiu stres a potrebovali by sme trochu poľaviť, nevieme si taký luxus dopriať? Namiesto toho neraz mávame pocit, že predtým, než si konečne odpočinieme, musíme vybaviť ešte veľa vecí. A to dokonca aj vtedy, keď naše šije a chrbát dávajú o sebe vedieť čoraz citeľnejšie.

Tajomstvo slobody je odvaha (Perikles)

Ukradnúť si pre seba pár chvíľ chce odvahu. Odvahu povedať stop! Zhlboka sa nadýchnuť a vydýchnuť, získať rovnováhu, aby sme mohli s novým sebavedomím a energiou pokračovať ďalej. Diablovi sa tlaku okolia a buďte slobodným človekom. Pretože nikto vás nemôže k ničomu prinútiť. Tá moc je len vo vašich rukách a sila rozhodnutie len vo vás!

Joga nie je len cvičenie

Jóga nepredstavuje len náboženstvo alebo cvičeniu, jóga je filozofia, ktorá má svoje korene v Indii. Toto slovo znamená spojenie tela i duše. Kto praktizuje jogu a správne dýcha, spája všetko v jedno, je blízko vlastnej podstaty a zároveň s podstatou okolitého sveta.

Publikované: 12. 02. 2018

Kategória: Zdravie

Autor: Ivana Bučková