Reishi podporuje imunitu. V zime sa to hodí

So zimou prichádzajú respiračné ochorenia, obdobie chrípok, dnes už tiež covidové vlny. Je dobré hľadať pomocníkov, ktorí majú schopnosť podporiť našu imunitu prírodnou cestou. Nájsť ich môžeme taktiež v hubách. Hovorí sa im liečivé huby, niekedy tiež múdre huby. Sú veľmi typické predovšetkým pre ázijské liečiteľstvo. Preto často prekvapí, že mnohé z týchto húb nájdeme aj v našich lesoch. Istotu pri ich užívaní a taktiež dávkovaní máme však len vtedy, keď ich užívame ako pripravené výživové doplnky do podoby tabletiek, kapslí či iných. Typickým prípadom je liečivá huba reishi.

Čo by ste mali vedieť o reishi a ako ju užívať?

Ide vlastne o drevokaznú hubu. Je drevitá a do praženice by ste si ju isto iste nedali. Neláka jej konzistencia, ale ani horká chuť. Pritom je to ale vynikajúca huba na podporu imunitného systému aj obehovej sústavyReishi je vhodné užívať aj ako kombináciu s inými minerálmi a vitamínmi. Ako hotový mix ju vyrába česká spoločnosť Naturvita a na Slovensko ho distribuuje Happy Trade. Reishi vo výživovom doplnku pod názvom REISHI + Zinok + vitamín C má však aj ďalšiu schopnosť. Omladzuje.

Huba reishi je často prirovnávaná k ženšenu

Ženšen je tradičnou liečivou bylinou s antiageing účinkami. A práve kvôli nim je k nemu často prirovnávaná aj huba reishi. Je považovaná za hubu vitality. Podľa ľudového liečiteľstva má schopnosť zlepšovať mentálne schopnosti a omladzovať. Posilňuje pamäť, zlepšuje koncentráciu a oživuje múdrosť. Verili tomu taoistickí učenci a kvôli tomu reishi hojne užívali.

Kam pre hubu zdravia a mladosti?

Produkt REISHI + Zinok a vitamín C predáva internetová lekáreň Greenlike.sk. Jeseň je určite veľmi dobré obdobie k tomu, aby sme si našli pomocníka pre posilnenie imunity. Nájdeme ho práve v trojkombinácii reishi + zinok + vitamín C. A vrhnúť sa na mladnutie, na to je čas kedykoľvek. Takže využiť antiageing reishi je možné kedykoľvek.

Publikované: 14. 11. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Ivana Bučková