Ako si vybrať správnu mikinu?

Mikina je dôležitá časť outfitu a nemala by chýbať v šatníku žiadnej ženy. Môžete ju nosiť na klasické príležitosti, no tiež na šport. Na aké faktory by ste sa pri výbere mikiny mali sústrediť?

Vyberte si správnu veľkosť

Aby ste sa v mikine cítili pohodlne, mali by ste si zvoliť dámsku mikinu, ktorá vám bude sedieť na hrudníku aj v ramenách. Ak sa totiž pri dvíhaní rúk alebo naťahovaní sa po niečom, napína, je primalá. Nie je dobre ani siahnuť po väčšom čísle, pretože odev potom stráca svoju funkciu a neochráni vás pred vetrom ani od prepotenia. Vo všeobecnosti v ponuke nájdete mikiny od veľkosti XS alebo 34 až po veľkosť XXL, teda 42. Pri výbere mikiny si nezabudnite pozrieť jej ďalšie rozmery, ktoré zvyčajne nájdete vo veľkostných tabuľkách. Myslieť totiž musíte aj na dĺžku rukáva, ktorý by mal siahať k hornému kĺbu palca. Čo sa dĺžky mikiny týka, to už záleží iba na vás a vašich preferenciách. Niektorým ženám vyhovuje kratšia mikina, ktorá im siaha len po pás, iným dlhšia, ktorá im obopne bedrá.

Aký materiál je vhodný?

V prvom rade by ste si mali ujasniť, kde mikinu budete nosiť. Ak hľadáte mikinu na voľný čas, v tom prípade voľte bavlnu, ktorá je príjemná na dotyk, pohodlná, mäkká a vyznačuje sa dlhou životnosťou.

Dizajn mikiny

Vzhľad mikiny, samozrejme, netreba opomenúť. V ponuke nájdete mikiny s kapucňou aj bez kapucne. Pokiaľ žijete turistickým životom a obľubujete výlety do hôr, zaobstarajte si mikinu s vysokým golierom, ktorý vás ochráni pred vetrom. Vyberať si môžete z rozličných farieb - striedmej čiernej, žiarivej oranžovej, olivovo zelenej, klasickej bielej, sivej alebo modrej. Okrem mikín v ponuke nájdete tiež rôzne dámske tričká s dlhým aj krátkym rukávom, tielka, ktoré sú vhodné na šport či pohodlné legíny, ktoré môžete nosiť na bežné príležitosti alebo do posilňovne.

Publikované: 28. 01. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková