Ako si správne vybrať pánsku zimnú bundu?

S príchodom zimy je potrebné obmeniť váš šatník za zimné oblečenie. Základom je správny výber pánskej bundy na zimu. Podľa čoho si správne vyberať a aké typy poznáme?

Pánske bundy na zimu

Kúpa pánskej zimnej bundy vie byť občas poriadne náročná. Základným pravidlom je, aby spĺňala svoju funkčnú stránku. Mali by ste sa sami seba opýtať, na čo ju budete potrebovať a kde všade ju chcete nosiť. Dnes poznáme rôzne pánske zimné bundy, ako napríklad športové, bombery, parky, syntetické a páperové zimné bundy. Odlišujú sa najmä svojim strihom, pričom poznáme krátke, dlhé a klasické zimné bundy s dĺžkou po zadok. Medzi krátke bundy patria napríklad bombery a za dlhé bundy sa považujú tzv. parky, ktoré sa vyznačujú aj šnúrkami v páse, praktickými vreckami a odnímateľnou kožušinou na kapucni. Ďalšími dôležitými faktormi pri výbere zimnej bundy je odolnosť proti vetru, kedy by ste si mali dávať pozor na samotnú priedušnosť materiálu. Táto vlastnosť je dôležitá pri športových bundách, v ktorých budete vykonávať fyzickú aktivitu. Taktiež netreba zabúdať na kvalitu tepelnej odolnosti. To znamená, že materiál na zimnej bunde má vlastnosť, kedy izoluje teplo, ktoré si vytvoril človek a neprepúšťa ho do vonkajšieho prostredia.

Elegantné pánske kabáty

Muži, ktorí si potrpia na módu a eleganciu preferujú pánske kabáty. S elegantným kabátom zažiarite na pracovnom pohovore, ale tiež na rôznych oslavách a svadbách v zimnom období. Pri výbere by ste mali dbať na samotný motív kabátu. Obľúbené sú neutrálne farby, avšak ak preferujete extravagantnosť máme pre vás riešenie v podobe károvaných kabátov. Strih kabátu je ďalší dôležitý faktor, ktorý netreba prehliadnuť. Vyberajte si najmä podľa vašej postavy a dĺžky kabátu. Zaužívaným pravidlom je, že pre menšie postavy sú vhodné kratšie kabáty. Veríme, že si vyberiete najlepšie ako viete. Zimné bundy a kabáty by vám mali vydržať niekoľko rokov, preto nezabúdajte na kvalitu materiálu a kvalitu celkového produktu.

Publikované: 30. 01. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková