Vďaka peletám budete mať doma teplo bez práce

Pevné a ekonomické palivo, ktoré je šetrné k životnému prostrediu. Drevené pelety zaisťujú optimálne a čisté spaľovanie s minimom odpadu, sú tak skvelou voľbou pre vykurovanie domov.

Príroda i peňaženka poďakujú

V posledných rokoch dochádza za pomoci rôznych dotácií a príspevkov k výmenám starých kotlov na fosílne palivá za nové, ekologicky i ekonomicky šetrnejšie. Drevené pelety majú oproti fosílnym palivám ohromnú výhodu, pretože sú vyrábané z obnoviteľných zdrojov a v podstate zo zvyškov. Vyrábajú sa totiž z pilín a hoblín, ktoré vznikajú pri spracovaní dreva v závodoch. Tie sa potom bez použitia lepidiel alebo chemických zlúčenín lisujú pod veľkým tlakom do požadovaného tvaru. Naše aj potrebné susedné rakúske lesy patria medzi najbohatšie lesy Európy a sú stále obnovované, aby vytvárali zásobu dreva pre využitie v mnohých priemyselných odvetviach.

Zakúrte v kotloch

Kotly na využívanie peliet boli vyvinuté špeciálne pre tento typ paliva a ponúkajú svojim užívateľom vysoký komfort, jednoduchú obsluhu a čistotu. Priamo do kotla môžu byť pelety dodávané zo zásobníka a tak sú všetky procesy plne automatizované. Vy sa tak musíte starať len o vyčistenie a vysypanie popolníka, čo vzhľadom k minimálnemu odpadu z peliet stačí väčšinou len 1x týždenne. Práve preto sú pelety veľmi výhodný a efektívny zdroj energie. Cena drevených peliet nie je tak vysoká, ako u ostatných zdrojov tepla a ušetríme čas s večným zakurovaním v kotle, doma bude stále teplo bez akýchkoľvek výkyvov a tak nám odpadne veľa starostí. Pre kúrenie v krbe alebo krbových kachliach sa viac ako pelety hodia drevené brikety, ktoré sa vyrábajú rovnakým spôsobom lisovanie bez pridaných látok. Vynikajú vysokou výhrevnosťou a dlhou dobou horenia, vďaka čomu si môžeme si pohodlne užívať teplo bez nutnosti neustále vstávať a prikladať.)

Publikované: 07. 01. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková