Ako vybrať strešnú krytinu?

Ak sa chystáte zaobstarať si novú strechu, v prvom rade by ste mali myslieť na strešnú krytinu, ktorú si je potrebné zakúpiť. Na trhu existuje hneď niekoľko druhov, no len niektoré sa skutočne oplatí zaobstarať. Podľa čoho si vyberať na čo si dať pri výbere pozor? Na to sme sa pozreli bližšie práve v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Strecha je veľmi dôležitým prvkom celého obytného domu. Práve preto by ste si mali dať pri výbere pozor a zvážiť všetky možnosti. Výborným riešením je napríklad plechová strešná krytina, ktorá vyniká v mnohých smeroch. Je totiž veľmi odolná voči poškodeniu a zároveň nie je ani finančne náročná, čo znamená, že si ju môže dovoliť skutočne každý, bez akýchkoľvek rozdielov.

Plastové strešné krytiny: Áno či nie?

Pravdepodobne ste už neraz počuli aj o plastových strešných krytinách, ktoré sú taktiež finančne nenáročné. Vynikajú aj svojou hmotnosťou, ktorá je skutočne nízka. Práve vďaka tomu je táto strešná krytina tak obľúbená. Vybrať by ste tak mali na základe použitého materiálu, ale aj ďalších funkcií, ako je hmotnosť a sklon strechy.

Potrebné príslušenstvo

Čo sa týka strechy, neoddeliteľnou súčasťou je aj príslušenstvo. Medzi to patrí, napríklad, odkvap, odkvapový systém, háky, kolená, kotlíky, rohy a zachytávače. Ak sa v tejto oblasti príliš nevyznáte, nevadí. Predsa len, v tejto oblasti vám radi poradia odborníci. Čo sa týka odkvapov, odlišujú sa na základe tvaru. Môže ísť totiž o hranaté, prípadne polkruhové. Samozrejme, pri výbere odkvapov zvážte aj použitý materiál. V tomto prípade môže ísť o zinok, meď, titánzinok alebo hliník. Možno by ste neverili, no výber strešnej krytiny je veľmi dôležitý. Samozrejme, aj potrebného príslušenstva. Preto to nepodceňte a vyberajte s nadhľadom, aby ste zaistili to, že si vyberiete skutočne správnu strechu.

Publikované: 20. 12. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková