Je lepšie cestovať s poistkou alebo bez?

Čas dovoleniek sa nezadržateľne blíži a vy si tú svoju už určite vyberáte alebo ste možno tak dávno aj urobili. Človek nie je stroj a musí si niekde svoju stratenú energiu dobiť. Dovolenka je na tieto účely jednou z univerzálnych možností. Veľmi často sa ale pri cestách do exotického prostredia stretneme s problémom, ktorý sa tu nedá ale vyriešiť tak jednoducho, ako keby ste boli doma. Preto je dobré sa pripoistiť.

Cestovné poistenie online

S cestovným poistením sa dnes stretnete všade a najčastejšie vám ho ponúkne cestovná kancelária spolu s objednaným termínom konkrétnej dovolenky. Samozrejme, že ho môžete odmietnuť, ale veľmi by sme vám to neodporúčali. V mnohých exotických krajinách si s naším preukazom zdravotnej poisťovne nevystačíte. Vybrať si cestovné poistenie online môžete aj sami a celkom jednoducho.

Prečo ho potrebujete?

Predstavte si, že ste sa vybrali do nami niekoľkokrát spomínanej exotickej krajiny, kde vám nemusí sadnúť strava a podnebie. Dostanete sa do zdravotných ťažkostí a budete potrebovať pomoc lekára. Samozrejme, že väčšina hotelových komplexov toho svojho aj má, preto nie je strach na mieste, ale pocítiť to môžete na vašej peňaženke. Ani u nás to nie je v mnohých prípadoch zadarmo a ako si myslíte, že to funguje inde a navyše, keď máte status cudzinca? Alebo pri výlete do špecifického terénu. Vtedy sa vám dobré poistenie na hory určite zíde. Poistné krytie je v prípade poistenia často obrovské, čo je za minimálnu sumu, ktorú na začiatku zaplatíte celkom výhodné. Tak ho neváhajte využiť. Podobné balíky celoročného poistenia vám môže ponúknuť aj vaša banka ku kreditnej karte, no táto možnosť je v mnohých prípadoch celkom postačujúca. Tak ju pri vašej dovolenke využite aj vy a budete sa na nej cítiť spokojnejšie.

Publikované: 22. 05. 2018 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Ivana Bučková