Tieto super výhody vám prinesie plastová pivnica

Záhradné plastové pivnice si už stihli získať veľké množstvo fanúšikov. Sú nenáročné, odolné a na rozdiel od betónových pivníc oveľa lacnejšie. Prečítajte si, čo všetko vďaka nim môžete získať.

Plastové pivnice - spojenie inovácie a múdrosti predkov

Už naši starí a prastarí rodičia vedeli, že uskladnenie potravín pod zemou pomôže zachovať ich čerstvosť a kvalitu. Moderná doba si však žiada moderné riešenia. Preto boli vyvinuté praktické plastové pivnice, ktoré prednosti takéhoto skladovania zachovávajú, avšak zároveň ho vďaka svojim vlastnostiam vylepšujú. Napríklad v tom, že pivnica je ako chladnička, len s tým rozdielom, že leží v zemi a na chladenie nespotrebujete elektrickú energiu. Vďaka tomu budete môcť bezpečne uskladniť zeleninu, ovocie, zaváraniny a ďalšie potraviny v ideálnych podmienkach a s pohodlným prístupom.

Plastovú pivnicu umiestnite, kdekoľvek potrebujete

Veľkou výhodou plastovej pivnice je jej nepriepustnosť, vďaka čomu sa pri jej inštalácii a používaní nemusíte obávať hladiny spodnej vody. Zabezpečuje ju inovatívny, vodoodolný materiál – bezpečný polyetylén, z ktorého je plastová pivnica vyrobená ako jeden celok. O pevnosť a stabilitu sa zase postará oceľový rám, ktorým je vystužená. Všetky tieto prvky zároveň umožňujú, aby ste si plastovú pivnicu nainštalovali v akejkoľvek pôde, kdekoľvek vám to vyhovuje.

Optimálne podmienky skladovania bez vlhkosti a plesní

Majitelia starších betónových pivníc sa často musia boriť s nadmernou vlhkosťou a tvorbou plesní na stenách. Tieto nevyhovujúce podmienky sa, prirodzene, podieľajú aj na skrátení trvanlivosti a rýchlejšom kazení skladovaných potravín. Na rozdiel od betónových pivníc disponuje záhradná plastová pivnica polyetylénovými stenami, ktoré neabsorbujú vodu. Zabudovaný systém gravitačného vetrania sa zase postará o suchý interiér bez prítomnosti plesní. Všetky uskladnené potraviny sú tak uložené v optimálnych podmienkach.

Dlhodobá životnosť a odolnosť plastovej pivnice

Ďalšou z predností plastových pivníc je ich trvácnosť a vysoká odolnosť. Za týmito vlastnosťami stojí plastový korpus pivnice vystužený rámom, vyrobeným z oceľového profilu a ošetreným farbou proti korózii. Na vysokej odolnosti pivnice sa tiež podieľajú inovatívne materiály, ktoré sú zároveň bezpečné a vhodné na styk s potravinami.

Plastové pivnice sú kompletne zmontované

Ak si zakúpite záhradnú pivnicu z plastu, nemusíte na nej už nič montovať ani dorábať. Stačí ju len nainštalovať do pripravenej jamy v zemi a zaplniť ju ovocím, zeleninou, zaváraninami a ďalšími potravinami. Do vnútra pivnice zostúpite po zabudovaných schodíkoch alebo rebríku a vo vnútri nájdete podlahu, pevné police i regály. Pivnica má dokonca aj vetranie, LED osvetlenie a vlastnú meteostanicu.

Záhradná plastová pivnica šetrí priestor

Výberom plastovej pivnice ušetríte nielen peniaze, ale aj priestor. Rozličné prístrešky, či kôlne na skladovanie úrody často ukrajujú zo záhrad, pričom aj tak neposkytujú podmienky vhodné na skladovanie potravín. Získajte bohatý úložný priestor pivnice pod zemou bez toho, aby ste sa obmedzovali v záhrade. Plastová pivnica vám umožní využívať plochu záhrady účelnejšie a zároveň mať všetky potraviny pekne poruke a v optimálnych podmienkach.

Publikované: 18. 11. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková