Toner ako ho nepoznáte v e-shope, ktorý si ľahko vyhľadáte

Bez ohľadu na to, v akých prípadoch využívate tlač a tlačiarenské zariadenie, by ste mali vedieť, že okrem dobrého papiera, potrebujete najmä kvalitné a pokiaľ možno aj lacné tonery. My vám, okrem iného, prezradíme, kde ich s týmito požiadavkami jednoducho zoženiete.

Prečo potrebujete toner?

V prvom rade z dôvodu samotnej tlače. Na základe neho predsa celý tento prístroj funguje, a veľmi dobre viete, že ak sa vám minie, veľké šance na získanie vytlačenej stránky asi nemáte. Toner v tlačiarni je prášok, ktorý sa používa na tlač farebných a čiernobielych laserových tlačiarní. Je vyrobený špeciálne pre tlač v štyroch farebných variantoch: čierna - pre čiernobielu tlač, žltá, modrá a červená - pre farebné tlačiarne.

Zaistíte si lepšiu kvalitu tlače

Zmiešané medzi sebou, ako atrament v atramentových tlačiarňach, farebné tonerové častice dokážu reprodukovať takmer akúkoľvek kombináciu farieb a odtieňov, ktoré ľudské oko zvykne dokonale rozlišovať. Avšak kvalita plnofarebnej laserovej tlače je zvyčajne nastavená vyššie ako kapacita atramentových tlačiarní. Vlastnosti procesu tlače a chemického zloženia tonera umožňujú zabezpečiť hĺbku reprodukcie farieb a saturáciu obrazu len málo porovnateľnú s kvalitou atramentovej tlače. Ak nemáte dobrý cartridge HP 301, vaša snaha hľadať dokonalé farby bude ale márna.

Vyberte si správne náplne do tlačiarní

A najlepšie vždy v jednom obchode, od jedného a konkrétneho dodávateľa. V priebehu rokov vývoja si tonery prešli vážnym procesom premeny a moderná laserová tlač je pomerne drahá, ale pravdepodobne je to najlepší spôsob, ako zabezpečiť nepretržitú prácu v kancelárii a doma. Ak si viete vybrať dobrého predajcu, ani cena konkrétneho tonera HP 650 nemusí byť tak vysoká. Jeho výdrž nakoniec hovorí za všetko. Takže zamierte do najlepšieho a najväčšieho e-shopu s tonermi na internete a presvedčte sa, že dnes si môžete tieto nevyhnutné doplnky tlače zabezpečiť aj jednoduchšie.

Publikované: 28. 03. 2018

Kategória: Tipy

Autor: Ivana Bučková