Vyskúšajte: 6 jednoduchých krokov, ako môžete byť vďaka dobre zariadenému interiéru šťastnejší

Chodí k vám čoraz menej ľudí na návštevu a nikomu ste neublížili? Možno je to tým, že sa u vás ľudia necítia pohodlne a príjemne. Je čas to konečne zmeniť k lepšiemu. Nemajte strach, nie je to len o opravách a náročných rozpočtoch, niekedy postačí malá zmena a celý interiér zrazu dostane iný nádych a novú atmosféru Povieme vám o najefektívnejších metódach, ktoré pomáhajú vyvažovať energiu vo vnútri domu, robiť ho harmonickým a užitočným pre človeka. Pohodlne sa teda usaďte pod priestrannú markízu na dvore svojho domu alebo balkónu bytu a prečítajte si článok a konajte! Na výsledok nebudete musieť dlho čakať!

Premiestnite 27 položiek

Ak cítite stagnujúcu energiu, nedostatok inšpirácie a myšlienok, je čas niečo zmeniť. Výhodná stavba na kľúč je jedno a univerzálne riešenie, no môžete to skúsiť aj inak. Najjednoduchším spôsobom je presunúť vašu pozornosť z vnútorných problémov do vonkajšieho sveta pomocou jednoduchého „prešmyku“ v dome. Ak chcete začať, presuňte alebo vymeňte 27 položiek vo svojom byte. To umožní lepšiu cirkuláciu energie v interiéri. Číslo 9 sa považuje vo Feng Shui za šťastné, a ak ho vynásobíte 3, získate trojitý prínos. Číslo 27 je tiež zvláštne: napokon, ak zrátate 2 a 7, znova dostanete 9.

Skúste pridať lesk

V mnohých kultúrach sa zlato považuje za univerzálny kov, ktorý symbolizuje blahobyt a prosperitu. Zvyšuje energiu a stabilitu a hovorí o úspechu hostiteľov. A z hľadiska interiérového dizajnu sú jeho reflexné vlastnosti prínosom pre použitie v takmer každej miestnosti. Samozrejme, že to neznamená, aby ste si museli brať úver na vyzdobenie celého interiéru pravým zlatom. Na trhu je niekoľko dekorácií, ktoré majú tento kovový dizajn a sú cenovo prijateľné pre každého a dokonca môžu dotvárať aj exteriér s nádhernou dlažbou okolo bazéna.

Udržiavajte poradie

Neukladajte veci pod posteľ, aj keď sa vám to zdá byť nerozumné. Z pohľadu čínskej medicíny, aby sa atmosféra v domácnosti udržala zdravá, sa musí vnútri energia neustále pohybovať. A hromady vecí, či už je to špajza alebo boxy krabičiek pod posteľou, pripomínajú aj nahromadené a nevyriešené problémy.

Zvážte scenáre osvetlenia

V miestnosti, kde strávite obzvlášť dlhú dobu, používajte lampy nasmerované smerom hore. Vedecký výskum dokázal, že prúd svetla smerujúci nahor, zvyšuje cirkuláciu energie v miestnosti a zlepšuje náladu človeka.

Zelená kúpeľňa

Nepáči sa vám táto farba? Nemajte strach, nemusíte si hneď tento priestor maľovať na zeleno. Ak má vaša kúpeľňa okno, potom ju môžete ľahko ozdobiť izbovými kvetmi. V ideálnom prípade používajte sukulenty alebo „tučnolist“ (rastlina z rodu Crassula). Plné listy týchto rastlín sa starajú o pohodu domu a neutralizujú negatívny vplyv tečúcej vody. Ak v kúpeľni nie je žiadne prirodzené svetlo, môžete jednoducho dať do vázy čerstvé kvety - prinesú energiu Zeme do miestnosti a vyvážia jej celkové pozadie.

Publikované: 15. 06. 2018

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková