Proti zápalu močových ciest sa odporúčajú brusnice

Málokto sa vo svojom živote nestretne so zápalom močových ciest. Trpia ním predovšetkým ženy, ktoré sú citlivejšie na nachladnutie, ale tiež na bakteriálne ochorenie močového ústrojenstva. Až z 80 % je zápal močových ciest spôsobený baktériou Escheria coli. Ženy majú kratšiu močovú trubicu a preto sú touto nákazou ohrozenejšie ako muži. Ako jej predchádzať? Rozvinutý zápal močových ciest je veľmi nepríjemná záležitosť, u ktorej hrozí až zápal ľadvín. Sem by sme to podľa možností nemali vôbec nechať dôjsť. Dôležitá je prevencia, ale aj zabránenie šírenia infekcie pri prvých príznakoch ochorenia. Práve v týchto prípadoch pomáhajú brusnice. Ideálne sú v podobe doplnku stravy. Taký ponúka aj Happy Trade, ktorý k nám distribuuje výživový doplnok Brusnice od českej spoločnosti Naturvita. Čerstvé brusnice nemusíme mať po ruke, nie každému tiež bez úpravy chutia. Pokiaľ ich však užívame sladené, môže to byť pre zastavenie začínajúceho zápalu kontraproduktívne. Cukor totiž naopak podporuje šírenie zápalu.

Kvalitní doplnok stravy s brusnicami patrí do každej domácej lekárničky

Brusnice sú ideálnym výživovým doplnkom pre každého, kto na zápal močových ciest trpí. Ich užívanie napomáha tomu, aby sme sa problémom vyhli, ale tiež aby sa nám ich už na začiatku podarilo zastaviť. Spolu ďalšími opatreniami dokážu minimalizovať výskyt závažných stavov, ale aj obmedziť recidívu ochorenia.

Brusnice však dokážu ešte viac

Okrem svojich pozitívnych účinkov pri infekcii močových ciest sú užitočné v predchádzaní kardiovaskulárnych problémov. Uplatnenie nájdu v ústnej hygiene a výskumy prebiehajú aj čo sa týka ich možností pri spomaľovaní regresie nádorových ochorení prostaty, prsníkov, vaječníkov, hrubého čreva a pečene. Uvidíme, čo výsledky ukážu. Kúpte si doplnok stravy Brusnica a začnite ho užívať. Práve v lete je výskyt zápalu močových ciest najhojnejší. Výživový doplnok Brusnica predáva online lekáreň Greenlike.sk.

Publikované: 10. 07. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Ivana Bučková