Pes ako prírastok do rodiny: Akú podlahovú krytinu si vybrať?

Rozhodli ste sa pre rekonštrukcii a hľadáte podlahovú krytinu, ktorá je vhodná aj k domácim zvieratkám? Psy a hlavne šteniatka môžu byť spočiatku skutočne náročnými spoločníkmi. Ovplyvňujú nielen našu psychiku, no taktiež nábytok či podlahové krytiny v domácnosti, ktoré často končia vo veľmi zlom stave. Pre akú podlahovú krytinu by ste sa teda mali rozhodnúť, aby ste sa vyhli škodám?

Vinylové podlahy

Častou voľbou psíčkarov sú práve vinylové podlahy. Vinyl je skvelou podlahovinou, ktorá je odolná voči škrabancom. Poľahky ju možno vyčistiť, stačí ju povysávať a prejsť mopom. Vinylové podlahy tiež pomerne dobre odolávajú vlhkosti. Mnohých tiež presvedčí argument nízkej ceny - ide totiž o cenovo dostupný variant, ktorý je navyše lacný aj v prípade, že budete musieť poniektoré podlahové diely vymeniť.

Korkové podlahy

Korkové podlahy sú taktiež pomerne odolné. Aj vďaka tejto skutočnosti ich nájdete v nejednej domácnosti so psom. Korok odoláva škrabancom a je nenáročný na údržbu. Navyše, ide o antimikróbny materiál, ktorý redukuje pleseň aj alergény. Ani nehovoriac o tom, že je viac ako príjemný na došľap. A to nielen pre zvieracích spoločníkov, ale taktiež pre ľudské osadenstvo.

Laminátové podlahy

Mnoho domácností siaha aj po laminátových podlahách. Tie ponúkajú širokú škálu rôznych vzorov a imitácií dreva. Navyše, ide tiež o praktické podlahové krytiny, ktoré sú odolné voči nárazom a poškodeniam a tiež dobre zvládajú vlhkosť. Posledný benefit zaiste oceníte, pokiaľ sa u vás doma čoskoro zabýva šteniatko. Kým ho totiž naučíte základným návykom, pravdepodobne bude potreby vykonávať doma. Toto obdobie môže pokojne trvať šesť a viac mesiacov. Laminátové podlahy sú z tohto hľadiska perfektnou voľbou. Navyše, jedná sa tiež o cenovo dostupnú alternatívu. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, voľte podlahovinu, ktorá vám bude vyhovovať aj z hľadiska estetického. Aby ste sa u seba doma cítili vždy príjemne. Pretože naostatok to je najdôležitejšie kritérium.

Publikované: 19. 04. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková