Zariadenie, pomocou ktorého si môžete zjednodušiť a zefektívniť prácu v sklade

Správne riadenie logistiky a zásob podniku je nutné založiť na optimalizácii jednotlivých procesov. Takáto optimalizácia si vyžaduje mnohostranný prístup, v ktorom je potrebné vziať do úvahy dve veci. Po prvé, žiadna stratégia alebo technológia nie sú univerzálne a vhodné pre každý konkrétny prípad. Po druhé, pre efektívnu optimalizáciu skladových operácií je potrebné kombinovať niekoľko nástrojov vrátane zberu dát, zlepšovania procesov a moderných technológií.

Mnohé z týchto vecí ale dokážete vyriešiť aj vďaka jednému univerzálnemu zariadeniu – vysokozdvižnému vozíku, pomocou ktorého sa dá zjednodušiť a zefektívniť veľká časť práce v sklade.

Výhody vysokozdvižných vozíkov a montážnych plošín

Moderné vysokozdvižné elektrické vozíky sa od klasických nákladných vozidiel so spaľovacím motorom líšia absolútnou ohľaduplnosťou k životnému prostrediu, ale ani vo svojich hlavných vlastnostiach však nie sú o nič horšie.

Pri kúpe takéhoto zariadenia je tiež potrebné brať do úvahy špecifiká práce v konkrétnom sklade, podniku alebo na danom mieste: oblasť územia, dopravný tok, pôda alebo podlahová krytina, pracovné podmienky, druhy prepravovaného tovaru, ich rozmery, hmotnosť, obalový materiál, ako aj intenzita budúcej práce či dostupnosť nových montážnych plošín na VZV, to všetko dokáže využitie, výkon a vašu spokojnosť s vozíkom ovplyvniť.

Čo zohľadniť pri výbere?

Za prvé treba myslieť na dostupnosť opravárenskej základne a možnosť kedykoľvek inštalovať nové radlice na VZV. Určite oceníte aj mobilné služby a servis, ako aj certifikáty a dostupnosť skladu náhradných dielov.

Ak budete dbať aj na správne používanie a údržbu vozíka, poskytne vám nasledujúce výhody.

  1. tichú prevádzku elektromotora;

  2. absencia výfukových plynov, ktorá je dôležitá pri práci v uzavretom sklade;

  3. jednoduchý dizajn elektromotora uľahčuje údržbu.

Takéto vysokozdvižné vozíky sú teda nenahraditeľným a efektívnym nástrojom na organizáciu skladových prác. Tak si ju s nimi uľahčite aj vy a spokojnosť i efektivita práce bude maximálna.

Publikované: 28. 05. 2021

Kategória: Financie a práca

Autor: Ivana Bučková