Nielen o exteriér, ale aj o interiér vášho auta sa treba správne starať

Pri kúpe nového auta zrejme väčšina ľudí počíta s tým, že o niekoľko rokov ho budú chcieť čo najlepšie predať, keď si budú chcieť zakúpiť nejaký novší model. Samozrejme, hodnota auta najazdenými kilometrami vcelku rýchlo klesá, ale čím lepšie sa o svoje auto teraz staráte, tým lepšie ho budete môcť v budúcnosti predať.

Prvý dojem je dôležitý aj po nasadnutí

Technická stránka vozidla je síce pri predaji dôležitá, ale častokrát rozhodujúci prvý dojem navodí vzhľad auta. Nejde pritom len o nablýskaný exteriér. Aj pri pohľade do interiéru musí byť potenciálnemu kupujúcemu jasné, že ste sa o auto starali.

Ak ste fajčiar, skúste počas jazdy autom nefajčiť. Nie len kvôli bezpečnosti, keďže cigareta čiastočne odvádza pozornosť od šoférovania, ale aj kvôli tomu, že pravidelné fajčenie v aute sa z dlhodobého hľadiska prejaví na jeho interiéri.

Rovnako pravidelne utierajte prach z palubnej dosky a vysávajte sedadlá a podlahu, vrátane koberčekov do auta. Aj keď sa vám ich znečistenie zo začiatku nemusí javiť veľké, postupom času sa do nich nečistoty "zažerú" a navrátiť im opäť (takmer) pôvodný vzhľad bude nemožné.

Nezabúdať ani na kufor

Pri starostlivosti o interiér netreba zabúdať ani na kufor. O ten sa totižto veľa ľudí zabúda starať a pritom často musí zniesť aj nešetrnejšie zaobchádzanie, keď prenášate objemnejší a ťažší náklad, prípadne sa vám v kufri niečo vyleje.

Preto je skvelým riešením vanička do kufra, ktorú by ste si mali čo najskôr po kúpe (alebo rovno pri kúpe) auta zaobstarať. Vaničky do kufra sú buď gumené alebo plastové. Výhodou takýchto materiálov je absolútne jednoduchá údržba a čistenie. Zároveň majú vaničky do kufra spravidla vyvýšené okraje, ktoré v prípade, že sa vám v kufri vyleje akákoľvek tekutina, zabraňujú jej preliatiu mimo vaničku. Nemusíte sa tak obávať, že vám v takomto prípade ostane v kufri nepríjemný fľak.

Zdroj obrázka:

Autor: rivermo74 / Shutterstock.com

Publikované: 27. 06. 2021

Kategória: Auto/moto

Autor: Ivana Bučková