Využite možnosť bývať v prírodnom, zdravom a jedinečnom prostredí drevodomu

Moderné drevené domy vám ponúkajú možnosť bývať v prírodnom a jedinečnom prostredí. Nie sú však len tak hocijakým typom domu. Montovaný drevodom vám umožňuje dosiahnuť iný, zdravší a šťastnejší život. Ľudia, ktorí majú to šťastie bývať v takejto stavbe, sa dokážu cítiť pohodlnejšie ako v konvenčných domoch, pretože drevodomy disponujú oveľa väčším počtom trvalo udržateľných ekonomických, ekologických a biologických výhod.

Domy sú vyrobené z vysoko kvalitného dreva rôznych hrúbok a textúr, s nekonečným počtom povrchových úprav, ktoré v rôznej kombinácii vytvárajú dojem veľkolepej harmónie.

​Komfort, ktorý si zamilujete

Prvou výhodou dreva ako stavebného materiálu je jeho prírodný, recyklovateľný a obnoviteľný pôvod. Okrem toho sa pri výrobnom procese modernej drevostavby produkujú nižšie úrovne odpadu v porovnaní s inými viac znečisťujúcimi materiálmi. Je to tiež bezpečný a jednoduchý materiál, keďže neprodukuje nepríjemné pachy ani nežiaduce chemické reakcie.

Ďalšou dôležitou výhodou je, že ide o 100 % obnoviteľný produkt, keďže pri správnom vykonaní výrub stromov a ich následná výsadba negatívne neovplyvňuje ekosystém.

​Vlastnosti, ktoré vám spríjemnia život

Medzi neuveriteľné výhody a vlastnosti dreva patrí prirodzená, tepelná aj akustická izolácia. Tie ho predurčujú za materiál budúcnosti, pretože šetrí nielen našu prírodu, ale aj peňaženku a všetky vzácne dôležité zdroje.

Štýlové montované stavby sú nielen vizuálne krásne, ale tiež vytvárajú ideálnu atmosféru pokoja a harmónie. Drevo totiž dokonale pohlcuje všetky druhy hluku, takže o pohodlie a komfort máte postarané.

Je to robustný a odolný materiál a pri dobrom ošetrení vám môže slúžiť celý život. Ďalšou výhodou dreva používaného na výrobu montovaných domov je jeho ľahká dostupnosť a nízka cena v porovnaní s inými materiálmi. Nehovoriac o jeho ľahkej manipulácii a použití pri akomkoľvek projekte.

A aby sme úspešne ukončili zoznam skutočných výhod dreva a drevodomu, doplníme ich o fakt, že existuje veľké množstvo textúr a povrchových úprav tohto materiálu, čo uľahčuje vaše rozhodovanie, ktorý z nich uprednostniť.

Publikované: 30. 07. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková