Všestranná ochrana pred vetrom a počasím: Bioklimatická pergola

Užívanie si vonkajšieho obytného priestoru na slnku a niekedy aj v daždi dnes v mnohých domácnostiach funguje najmä vďaka modernej pergole. Táto ochrana je nielen mimoriadne odolná voči vetru a poveternostným vplyvom. Boduje tiež svojou flexibilitou a obzvlášť elegantným dizajnom.

Pergola je teda ideálnou voľbou pre pobyt v záhrade alebo na terase za (takmer) každého počasia, pretože táto robustne postavená ochrana pred slnkom odolá aj nepríjemnému daždivému počasiu. Poďte sa spolu s nami o tom presvedčiť a možno si svoj domov vybavíte touto unikátnou technikou aj vy.

​Čo je to pergola?

Hľadáte ochranu pred slnkom pre svoje obľúbené miesto na čerstvom vzduchu, ktoré vám poskytuje tieň nielen v horúcich letných dňoch, ale chráni vaše vonkajšie sedenie aj pred malým dažďom, vetrom, mrazom a snehom? Potom je práve štýlová pergola tou správnou voľbou.

Čo je na pergole výnimočné, je jej konštrukcia. Na rozdiel od klasickej markízy, ktorá je na fasáde pripevnená ako obľúbená terasová strecha, takpovediac voľne plávajúca, sú pergoly podopreté na každom rohu. So štyrmi upevňovacími bodmi ponúkajú potrebnú stabilitu aj v trochu silnejšom vetre.

Mimochodom, názov pergoly nie je náhodný: V taliančine toto slovo znamená „veranda“. Po prvé, tento výraz sa vzťahuje len na konštrukciu strechy a štyroch stĺpikov – pergoly však môžu vyzerať veľmi odlišne. Rozmanitosť siaha od romantických drevených stavieb s lamelovými strechami, pozdĺž ktorých rastú rastliny, až po moderné kovové pergoly.

Vďaka svojej stabilnej konštrukcii je takáto pergola štýlovým pútačom vašej vonkajšej plochy, ktorá zväčšuje obytnú časť domu a zároveň chráni nehnuteľnosť pred extrémnymi teplotami, chladom a mrazom.

Zaistí optimálne podmienky na relax bez ohľadu na aktuálne počasie

Medzi základné výhody modernej pergoly patrí fakt, že ju môžete postaviť presne tam, kde potrebujete chránený tieň. Môže to byť vaše obľúbené miesto na terase u vás doma, malá zatienená plocha pri bazéne alebo dokonca miesto na sedenie uprostred trávnika vo vašej záhrade.

Druhou dôležitou výhodou kvalitnej bioklimatickej pergoly je jej stabilita a schopnosť adaptácie na akékoľvek podmienky. Tieto pergoly svojou robustnou konštrukciou a kvalitnými lamelami odolajú každému počasiu. Môžete tak sedieť vonku, aj keď je vietor alebo prší, pohodlne relaxovať s hosťami a užívať si blízkosť prírody – bez kompromisov v oblasti pohodlia.

Ak si preto chcete aj dnes vychutnať blízkosť prírody a komfort bez obmedzení, neváhajte investovať do tejto modernej techniky a vaša spokojnosť bude pre vás tou najlepšou odmenou.

Publikované: 30. 11. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková