Čerstvé trendy v dizajne malých kuchýň

Kuchyně

Organizácia, upratovanie a zariaďovanie malých kuchýň môže byť zložité, pretože sa zdá, že len málo dizajnových trendov funguje v obmedzenom priestore. To môže spôsobiť, že sa budete cítiť nešťastní, kedykoľvek budete musieť miestnosť použiť. Nemusí to tak však byť Malú kuchyňu môžete navrhnúť tak, aby bola krásna aj funkčná, len musíte vedieť, ako priestor efektívne využiť. To isté platí aj pre malé jedálne; musíte čo najlepšie využiť dostupný priestor použitím správneho nábytku a techniky.

Ak chcete maximalizovať svoj čas strávený v kuchyni a spríjemniť si ho, zvážte jej premenu pomocou niektorých z týchto moderných a štýlových nápadov na dizajn malých kuchýň.

Závesné police sú nevyhnutnou súčasťou každej malej kuchyne Tento typ regálov využíva akýkoľvek priestor na stene, ktorý ešte nie je zabraný nástennými skrinkami a spotrebičmi. Regály nemusia mať rovný okraj; môžu byť tvarované do jedinečného štýlu a najlepšie vyzerajú, keď materiál a farba dopĺňajú dosky. Je to jeden z mála kuchynských trendov, ktorý sa dobre uplatní aj v malej kuchyni a pravdepodobne zostane nejaký čas v kurze.

Ak nemáte samostatný jedálenský kút, možno budete chcieť do svojej malej kuchyne pridať stôl. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť Jednou z možností je inštalácia pracovnej dosky v strede miestnosti alebo pozdĺž jedného okraja, pod ktorou je úložný priestor a priestor na nohy. Získate tak ďalší priestor na varenie a prácu a jedálenský kút, ak pridáte niekoľko skladacích stoličiek. Ďalším spôsobom je zakúpiť skladací stôl, ktorý sa pripevní na stenu, a niekoľko skladacích stoličiek. Len nezabudnite ponechať dostatok priestoru na stiahnutie stola a jeho použitie Ak ste v dome len dvaja, môžete si kúpiť malý okrúhly stolík, aký nájdete vo francúzskej kaviarni, ktorý sa zmestí do malého priestoru alebo rohu.

Skrinky na mieru sú ideálne pre malé kuchyne, najmä ak majú šikmé stropy, sú pod schodmi alebo majú zvláštny tvar. Tieto skrinky sú špeciálne navrhnuté a vyrobené tak, aby čo najlepšie využili priestor vo vašej kuchyni.

Vešajte kuchynské potreby, ako sú hrnce, panvice, lyžice a iné kuchynské náradie, aby ste ušetrili miesto na pulte a v zásuvkách namiesto toho, aby ste ich tam umiestňovali.

Mať zrkadlá na kuchynských skriniach sa môže zdať zbytočné, pretože sa pri varení zvyčajne zaparia, ale v skutočnosti slúžia na užitočný účel. Zrkadlové dvere odrážajú prirodzené svetlo a zväčšujú miestnosť, čím jej dodávajú rozmer a hĺbku

Pri výbere farby a materiálu pre pracovné plochy, stôl, steny atď., berte do úvahy, že v súčasnosti sú populárne svetlejšie farby, ako je biela, sivá a iné neutrálne farby, ako aj mramor a prírodné materiály, ako je bambus a drevo. Ak chcete v kuchyni urobiť väčší dojem, vyberte si akcentnú farbu, najlepšie svetlú, aby kuchyňa vyzerala väčšia a svetlejšia. Na druhej strane, ak sa rozhodnete pre tmavú farbu, buďte odvážni a urobte ju celú tmavú alebo použite čiernobielu kombináciu pre dramatický efekt; tieto farebné kombinácie sú najhorúcejšími kuchynskými trendmi. Nezabudnite, že je to vaša kuchyňa, takže sa nestarajte o dizajnové trendy; vyberte si štýl, ktorý odráža vašu osobnosť.

Publikované: 07. 03. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková