Letné olympijské hry 2021 v Tokiu

Prišiel správny čas a svet sa konečne dočkal vytúženej športovej udalosti, ktorá bola dlho odložená kvôli pandémii ovplyvňujúcej chod celého sveta. Olympiáda sa pôvodne mala konať počas letných mesiacov v roku 2020, no nakoniec otvorila svoje dvere 23. júla a jednotlivé športové aktivity budú prezentované do 8. augusta. Tejto ohromnej udalosti sa zúčastňuje aj český a slovenský národ a súťažia a reprezentujú tieto štáty vo viacerých športoch. Na olympiáde sa predstaví viac ako 100 českých športovcov a o niečo menej slovenských reprezentantov.

História olympijských hier

História olympijských hier nás zoberie až do antických čias, keď ľudia uctievali boha Zeusa a prostredníctvom športov ho chceli osláviť v meste Olympia. Historici uvádzajú, že prvé olympijské hry sa konali v roku 776 pred Kristom. V tom čase sa hier mohli zúčastňovať iba muži a prichádzali z každého kúta Grécka a súťažili v behu na 200 metrov. Rok 393 bol prelomovým, keď sa olympijské hry prestali organizovať a toto prerušenie trvalo až do roku 1896. V tom roku sa konali hry v Aténach, aj napriek tomu, že prvým návrhom bol Paríž. Hier sa vtedy zúčastnilo 34 štátov.

Zimné olympijské hry

Naposledy sa zimné olympijské hry konali v roku 2018 počas mesiaca február v Južnej Kórei v meste Pchjongčchang. Športovci, ktorý sa pripravujú na nasledujúce zimné olympijské hry, ktoré budú prebiehať opäť počas mesiaca február. Naplánované sú na nasledujúci rok 2022 a budú sa konať v Číne v meste Beijing. Preto si v nasledujúci mesiacoch užijeme veľa radostných chvíľ strávených pri televízii a budeme fandiť našej reprezentácii a držať im palce z celých síl. Pre fanúšikov zimných športov sú známe pojmy ako salomon, atomic alebo k2. Ak patríte medzi nadšencov lyžovania, určite sa tešíte na to, keď budete aj vy sami môcť vytiahnuť lyže, lyžiarky, lyžiarsku prilbu, lyžiarske palice a zvyšok lyžiarskej výbavy.

Publikované: 04. 08. 2021

Kategória: Lifestyle

Autor: Ivana Bučková