Ako doma zabaviť deti, keď je vonku zlé počasie?

Nevľúdne počasie, ale napríklad aj karanténa či lockdown. To sú len niektoré z mnohých potenciálnych dôvodov, ktoré nás môžu udržať medzi štyrmi stenami. Avšak o nás dospelých vôbec nejde, máme práce nad hlavu - a keď sa nám ju podarí dokončiť, môžeme siahnuť po knihe alebo televíznom ovládači. Ale čo deti? Tie materskou školou povinné väčšinou dlho neposedia a vyžadujú nepretržitú pozornosť. Ako ich zabaviť - a spoločne s nimi sa poriadne pobaviť? Nasledujúce tipy vás možno zachránia v neľahkej situácii!

Kreatívne hračky z eshopu Agátin svet

Veľa úžasných kreatívnych a didaktických hračiek na vás čaká v eshope Agátin svet. Viac vám o ňom prezradí táto komplexná Agatin svet recenzia. Autor recenzie Radek má s nákupom v eshope Agátin svet skúsenosť a podelil sa o nej do posledného detailu.

​Maľovanie na tvár

Čo tak usporiadať domáci karneval plný strašidiel, obľúbených superhrdinov či zvieratiek? Deti takú párty dozaista ocenia, ale iba v prípade, že im vyrobíte skvelé kostýmy. Nebojte, našťastie to ide aj bez mnohohodinovej driny za šijacím strojom. Objednajte si sadu farieb na maľovanie na tvár a vykúzlite s nimi krásne masky. Len pripomíname, že jedinou správnou voľbou sú dermatologicky testované farby, ktoré je možné ľahko zmyť mydlovou vodou alebo odličovačom.

Maľovanie akrylovými farbami

Máte doma malého umelca, ktorý miluje nové výzvy? Potom ho zaručene uchvátia akrylové farby, ktoré sú rozpustné vo vode, rýchlo schnú - a pretože obsahujú pigmenty proti vyblednutiu, pôsobia veľmi intenzívnym dojmom. Vzhľadom na množstvo najrôznejších techník (napr. pouring – metóda vhodná aj pre úplných začiatočníkov) deti si na nudu veľmi dlho nespomenú.

​Ponožkové zvieratká

Čo s ponožkou, ktorej sa stratila tá druhá a zostala sama ako kôl v plote? Vyrobte z nej ponožkové zvieratko! Napríklad jednoduchého zajačika: do ponožky nasypte ryžu a približne v jednej tretine zaviažte povrázkom. Ten ponožku rozdelí na bruško a hlavičku. Potom vezmite ďalší povrázok a hore ponožku tiež zaviažte. Zvyšok ponožky rozstrihnete nožnicami napoly, čím sa vytvoria ušká. Následne zajačika otočte, dokreslite mu oči a ňufáčik – a nový kamarát je na svete.

Publikované: 20. 10. 2022

Kategória: Lifestyle

Autor: Ivana Bučková