Nielen šaty, ale aj topánky robia človeka. Čo všetko o nás prezrádzajú?

Osobnosť človeka vieme vyčítať z mnohých vecí a rovnako to platí aj pri topánkach. Rôzne typy obuvi formujú rôzne typy osobností. Do ktorej kategórie patríte vy? To vám prezradíme v tomto článku.

Štýlový retro rebel

Máte radi miernu dávku rebelizmu a retra? Tenisky Vans si v tom prípade zoberiete aj k saku či šatám. Vansky sa ako skate tenisky preslávili už v 70. rokoch modelom Vans Era a ich sláva pretrváva dodnes. Predstavujú štýlovú a drsnú verziu klasických tenisiek a hodia sa takmer ku všetkému. Ak premýšľate o kúpe nových tenisiek, toto môže byť správna voľba.

Business materialistka

Podpätkami k veľkým ambíciám a sebavedomiu? Potvrdilo to už veľa štúdií. Ženy, ktoré nosia topánky na podpätku, majú v sebe istú dravosť a nezávislosť a rady sa o seba starajú. Ste navyše manažérka, ktorá potrebuje v práci pôsobiť dobre, no zároveň formálne? Nosenie lodičiek tak pre vás nie je ničím nezvyčajným. A s tými od Guess budete vyzerať naozaj šik.

Módny perfekcionista

Potrpíte si na svoje topánky viac než na zvyšok šatníka? Detaily a dokonalosť sú pre vás zrejme dôležitým bodom na vašom zozname. Aké topánky vedia podtrhnúť váš outfit a štýl? Môžu to byť aj pohodlné mokasíny Gino Rossi. Hodia sa nielen k formálnejšiemu, ale aj každodennému outfitu a vyrábajú sa z kvalitnej kože v rôznych farebných kombináciách.

Športový nadšenec

Šport je pre mnohých neodlučiteľnou súčasťou života, no pre niektorých môže byť ako droga. Práve vtedy prichádzajú na rad kvalitné športové topánky, ako napríklad tie od značky Reebok, ktoré budú vášmu šatníku kraľovať dosť často. Či už pôjdete do terénu, alebo radi beháte, pohodlnosť, odolnosť a kvalita budú vašimi prioritami.

Pohodlný pohodár

Ste typ človeka, ktorý preferuje pohodlnosť a nechce riešiť šnúrky na topánkach? Potom jednoducho v lete nasuniete šľapky alebo žabky a vyrazíte. Dávate tým však prednosť relaxácii pred dlhými prechádzkami a túrami. Trošku poleňošiť však nikdy nezaškodí a žabky alebo šľapky sú na to ako stvorené. A ak stavíte na značku, akou je Tommy Hilfiger, verte, že môžete aj s takýmto typom obuvi vyzerať štýlovo a zaujímavo.

Ako ste na tom vy? Zaradili ste sa do nejakej z týchto kategórií alebo typ obuvi prispôsobujete nálade a účelu? Jedno je však isté - topánky dopĺňajú každý skvelý outfit a v prvom rade by ste sa v nich mali cítiť pohodlne.

Publikované: 25. 08. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková