JUKI oprašujú slávu OP Prostějov

Pamätáte si na najväčší odevný gigant v strednej Európe, ktorý zamestnával viac ako 10 tisíc ľudí? Volal sa Odevný podnik OP a sídlil v Prostějove. Špecializoval sa na elegantnú konfekciu pre mužov a ženy, svoje výrobky vyvážal do celého sveta a udával smer módnym trendom. K jeho veľkej sláve pomohli aj šijacie stroje JUKI. Desať tisíc žien pracovalo na páse v poschodových budovách s veľkými oknami, aby deň čo deň, noc čo noc plnili okázalé plány československého hospodárstva. Šičky si najlepšie chválili šijacie stroje JUKI, ktoré si pri práci s konfekčným materiálom aj materiálom na mieru viedli bezkonkurenčné. Ak aj vy chcete dosiahnuť vyhláseného umu a kvality prostejovských krajčírok, ktorých produkty obliekali celý svet, neváhajte si zaobstarať šijací stroj JUKI HZL-NX7 Kirei.

Prečo JUKI?

S\troj vyniká obrovským pracovným priestorom 304x120mm, a preto je vhodný aj pre patchwork a quiltovanie. Stroj má 351 rôznych stehov, od klasických, overlockových, ozdobných, až po vyšívacie. Rýchlosť šitia zvládne až 1050 stehov / min. Obdĺžnikový podávač zaručuje pri šijacích strojov špičkovú kvalitu stehov na rôznych materiáloch. Pri šití si poradí ako s veľmi tenkým materiálom, tak aj so silnými látkami, či koženkami.

Overlock aj coverlock

Profesionáli sa nikdy neobišli ani nezaobídu bez strojov, nazývaných overlocky a coverlocky. Overlock JUKI MO-654DE sa vyznačuje veľmi kvalitnou konštrukciou, vysokou rýchlosťou šitia (až 1500 stehov / min) i silným orezom látky. Pre elastické, stretchové materiály alebo pre funkciu riasenia je tento overlock vybavený diferenciálnym podávaním, ktoré zabezpečí, aby sa vám jemné a elastické látky pri zošívaní a začisťovaní nerozťahovali alebo nekrčili. Overlock v jednom kroku robí súčasne tri operácie: šije, odstrihuje látku a začisťuje. Pri výbere svojich šijacích pomocníkov neváhajte staviť na kvalitu, ktorá vám pomôže docieliť požadovaný výsledok. Vyberajte z e-shopov www.nej-sici-stroje.cz/a www.eshop.brother-czech.cz,, kde majú nielen najlepšie ceny, ale ešte vám s výberom radi poradia. Garantujeme, že budete spokojní.

Publikované: 08. 02. 2021

Kategória: Financie a práca

Autor: Ivana Bučková