Zarábať počas štúdia? So správnou školou to nie je problém

So štúdiom vysokej školy sa tradične spája predstava „chudobného študenta“, ktorý sotva vyjde s príjmami. Verte ale, že v dnešnej dobe už to tak byť nemusí. Nechce sa vám počítať každú korunu? Vadí vám, že ste ešte po dvadsiatke závislí od rodičov? Potom vyskúšajte moderný spôsob vzdelávania, vďaka ktorému budete mať dostatok priestoru aj na bežné zamestnanie.

Vysoké nároky a málo času

Náklady na bývanie, jedlo, cestovanie, učebnice a skriptá a samozrejme na nejakú tú študentskú zábavu… To všetko musí študent poplatiť, a tak sa aj bežná štátna škola stáva záležitosťou finančne pomerne náročnou. Nie každému pritom môžu vypomôcť rodičia. Niekto zase o ich pomoc v tomto smere nestojí, pretože sa potom cíti stále ako dieťa. Študenti tak logicky hľadajú možnosti privyrobenia v podobe skrátených úväzkov alebo brigád. Skĺbiť prácu so štúdiom však býva problém. Prednášky a semináre na bežných školách často zaberú väčšinu dňa a študenti navyše musia v medzičase vypracovávať množstvo seminárnych prác a ďalších úloh.

Štúdium plné slobody

Existujú však školy, kde vzdelávanie funguje inak. Jednou z nich je European School of Business & Management. Tu sa môžete hneď po maturite vrhnúť na štúdium BBA (Bachelor of Business Administration), ktoré je určené budúcim manažérom. Jednou z hlavných výhod školy je úplná časová flexibilita. Štúdium trvá 9 až 12 mesiacov a z veľkej časti prebieha online. Už žiadne zdĺhavé dochádzanie a náklady navyše! E-learningový systém umožňuje štúdium odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Všetky potrebné študijné materiály nájdete na jednom mieste a môžete do nich nahliadnuť, keď máte práve čas a náladu. Počas štúdia tak bez problémov zvládnete nielen brigádu. Môžete sa pokojne nechať zamestnať na plný úväzok! Štúdium má aj svoju prezenčnú časť, tá ale prebieha v niekoľkých málo blokoch cez víkendy. Nebudete si teda v práci plytvať dovolenku, ani sa zložito dohovárať so šéfom. Skrátka a jednoducho na vás čaká ideálna kombinácia pracovného života, ktorý vám zaistí dostatok financií, a štúdia, vďaka ktorému sa výrazne zvýši vaša cena na trhu práce.

Investície do budúcnosti

Štúdium na European School of Business & Management môžete začať kedykoľvek počas roka. Stačí si podať prihlášku a zaplatiť školné. Tohto prvotného nákladu sa nemusíte báť. Ako už bolo povedané vyššie, ušetríte za cestovné aj učebnice, pretože všetky skriptá budete mať k dispozícii. Predovšetkým ale ušetríte množstvo času. A ako hovorí staré dobré príslovie - čas sú peniaze. Zarábajte si už počas štúdia a peniaze za školné sa vám veľmi rýchlo vrátia. Navyše získate potrebné znalosti aj praktické zručnosti, ktoré vám otvoria dvere k lepšiemu uplatneniu aj vyššiemu platu. Titul BBA ocenia v mnohých firmách a vy za púhy rok budete môcť pokukovať po manažérskych pozíciách.

Publikované: 10. 06. 2022 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Financie a práca

Autor: Ivana Bučková