Pozor, aby ste nezamrzli. Ako sa pripraviť na lov v snehu a ľade?

Nezáleží na tom, ako často ste počas svojho života už lovili – robiť to v zime je úplne iná hra. Je veľa premenných, ktoré vám toto drsné počasie prináša a pohľad na klasické poľovanie a pobyt v prírode zmení. Nielen preto je dobré byť na nečakané pripravený.

Ak si ale nie ste istí, čo robiť, potom vás tento návod, ako sa pripraviť na lov v snehu a ľade, dokáže na drsné prostredie a neľahké podmienky pripraviť.

​Výber kvalitných poľovníckych potrieb je základ

Je samozrejmé, že do tohto počasia si musíte obliecť niečo odolnejšie, čo však často znamená veľa vrstiev, ktoré obmedzujú pohyb. Preto musíte investovať do oblečenia vyrobeného tak, aby udržalo teplo bez zbytočného zaťaženia. Existuje obrovské množstvo špeciálnych materiálov, ktoré týmito schopnosťami disponujú, a pritom nemajú vysokú gramáž.

Samozrejme, takéto doplnky a kvalitné poľovnícke potreby aj niečo stoja. Čím kvalitnejšie ale vaše oblečenie je, tým menej vám bude pri poľovačke prekážať a naopak, vám umožní udržať vašu mobilitu v náročnom teréne na znesiteľnej úrovni.

​Vyskúšajte odolné a pohodlné Aku topánky

Lov v tomto zimnom čase môže zahŕňať dlhé doby státia v chladných a vlhkých podmienkach. S ohľadom na to musí byť všetko, čo pri poľovačke nosíte, schopné vyrovnať sa so všetkými prvkami, najmä počas chladnejších období.

Pri výbere topánok, ktoré sa o vás v takýchto podmienkach dobre postarajú, je nevyhnutné, aby ste sa uistili, že sú odolné, teplé a odolajú rôznym poveternostným podmienkam. Vyskúšajte si napríklad odolné a pohodlné AKU topánky a uvidíte, že komfort pri love v drsnej prírode nemusí byť vôbec komplikovaný.

Je pritom dôležité, aby ste si overili, že vám tieto topánky dokážu ponúknuť stabilitu v náročnom teréne, aby ste sa mohli sústrediť na lov. Je to podobné ako pri pneumatikách auta. Kontrola hĺbky dezénu a podpornej podrážky je základ.

Aj vrchné materiály by mali mať odolné vlastnosti a topánka by mala obsahovať všeobecnú podpornú štruktúru na ochranu chodidla. Napríklad zvršok s vyšším strihom môže poskytnúť pevnejšiu podporu tým, že chráni členok. Tento vyvýšený strih môže byť užitočný aj na všeobecnú ochranu predkolenia pri pohybe v lesoch, pričom pôsobí ako obrana proti kríkom a skalám.

Ak si dáte na tieto veci pri výbere poľovníckeho oblečenia pozor, výsledok lovu a váš maximálny komfort budú pre vás najväčšou odmenou.

Publikované: 30. 11. 2022

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková