Ako sa starať o zuby? Toto sú naše tipy!

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí majú pred návštevou lekára veľký rešpekt? Ak si myslíte, že by ste sa ho mali báť, ste na omyle. Zubár vám chce totiž pomôcť predchádzať ochoreniam, ktoré môžu v ústnej dutine vzniknúť. Zuby sú pre mnohých ľudí banalitou, no to nie je správne. Práve táto časť ľudského tela vie narobiť množstvo problémov. Ak sa však o svoje zuby budete starať správne, predídete tak mnohým komplikáciám. Musíte však vedieť, ako na to. O tom si povieme v tomto článku.

Návštevy zubného lekára

Možno sa ho bojíte, možno nie, no návšteva zubného lekára je, takpovediac, nutná. Bez neho by ste totiž sami neprišli na problémy v ústnej dutine. Odporúčame vám navštíviť aj dentálnu hygieničku. Tá vás naučí správnu techniku čistenia zubov a taktiež dokáže odhaliť množstvo problémov.

Správne pomôcky

Základom všetkého je čistenie zubov. Mali by ste si ich čistiť dvakrát do dňa, tými správnymi pomôckami. Potrebovať budete klasickú zubnú kefku, medzizubnú kefku a dentálnu niť. Dôležitá je aj zubná pasta. Vyberajte si z kvalitných a overených značiek. V súčasnosti je veľmi obľúbený produkt Pure Whitening, ktorý vám mierne dokáže vybieliť zuby.

Obmedzte cukry v strave

Ak si budete dôkladne čistiť zuby, no pravidelne sa budete kŕmiť cukrami, rozhodne to nemá význam. Sladkosti, kyslé potraviny a sladené nápoje by ste mali z jedálnička úplne vylúčiť. Práve tieto potraviny podporujú vznik kyselín v ústach, ktoré spôsobujú zubný kaz. Možno ste o tom nevedeli, no baktérie, ktoré žijú v našich ústach zbožňujú cukor. Keď strávia cukor, vylučujú ho prostredníctvom kyselín, ktoré oslabujú zub. Veríme, že sme vás inšpirovali a o svoje ústne zdravie sa budete skutočne starať. Nepodceňte návštevy zubára a dentálnej hygieničky. Tí vám so všetkým radi pomôžu. V neposlednom rade, máte tak možnosť ušetriť množstvo financií.

Publikované: 15. 04. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Ivana Bučková