Zdravie

Základné informácie z oblasti urológie

Návšteva špecializovanej ambulancie si vyžaduje dlhé čakanie na termín vo viacerých mestách. Prirodzene, každý z nás chce, aby zdravotné problémy ustúpili a preto neváhame kontaktovať súkromné kliniky, kde nám s danými problémami pomôžu.

Ponúkame vám základné a zároveň užitočné informácie z oblasti urológie.

Základná charakteristika

Urológ sa venuje predovšetkým ochoreniam močového ústrojenstva a ochoreniam mužských pohlavných orgánov. Práve z tohto dôvodu tvorí klientelu viac mužov ako žien. Primárne sa zaoberá hlavne diagnostikovaním a liečbou mužských pohlavných orgánov.

Ak zapadáte do tejto skupiny, nebojte sa navštíviť urologickú ambulanciu. Urológia je dnes v každom väčšom meste, ba dokonca máte možnosť objednať sa v súkromnej urologickej ambulancii.

S akými problémami ísť k urológovi?

Mnohí z nás si myslia, že problémy týkajúce sa mužských pohlavných orgánov a močových ciest prejdu sami, avšak ak ich budeme podceňovať, veľmi ľahko sa nám to môže vypomstiť.

Ak preto zaznamenáme nejaké zmeny, je potrebné ihneď kontaktovať urologickú ambulanciu.

S akými problémami ale ísť k urológovi? K urológovi by ste mali ísť hlavne kvôli týmto problémom – kvôli urologickým zápalom, kvôli ochoreniam prostaty, kvôli rôznym problémom pri pohlavnom styku, ale aj kvôli liečbe chronickej bolesti panvového dna. K urológovi by ste mali ísť aj vtedy, keď chcete začať s liečbou erektilnej dysfunkcie, ale aj kvôli preventívnym vyšetreniam a včasnej diagnostike ochorení a nádorov prostaty, semenníkov a obličiek.

Ak vás trápi zakrivenie penisu, môžete sa ozvať urológovi, ktorý vám bude môcť pomôcť aj s týmto zdravotným problémom.

Na urológa sa môžete obrátiť aj vtedy, ak potrebujete ísť na predzákrokové konzultácie pre obriezku, vazektómiu a operáciu uzdičky.

Najlepšie je, keď nemáme žiadne zdravotné problémy. Ak sa ale u vás objavia urologické ťažkosti, neváhajte a kontaktujte urologickú ambulanciu so špecializovanými lekármi.

Zdroj obrázka:

Autor:  Africa Studio / Shutterstock.com