Práca z domu? Stačí vám počítač a internetové pripojenie

Každý z nás už o nej počul a nejeden po nej túžil - práca z pohodlia domova a snáď aj jednoduchý zárobok na internete. V dnešnej dobe sa jedná o veľmi atraktívnu možnosť zamestnania sa stále rastúcim potenciálom. Poďme sa však pozrieť na konkrétny spôsob privyrobenia z domu za pomoci internetového pripojenia, ku ktorému Vám postačí počítač a rýchly internet.

Akou cestou práca z domu cez internet sa vydať?

Úplne primárne otázka, ktorú si musíte na začiatku svoje kariérne cesty položiť, je, či mienite rozbehnúť svoj vlastný biznis alebo sa skôr vydáte smerom zamestnanca plniaceho úlohy. V rozhodovaní Vám pomôže predovšetkým porovnanie všetkých pozitív a negatív a tiež zváženie svojich možností. Byť vlastným pánom síce prináša dostatok voľnosti, prichádza s ňou však rovnaké množstvo rizík a strastí. Ako zamestnanec sa budete pohybovať medzi hranicami rôznych obmedzení, na druhú stranu sa vedľa Vás bude vždy ponúkať pomocná ruka. Je len na Vás, ako sa rozhodnete, ale prinášam Vám tu zopár pomocných otázok, ktoré je dôležité si zodpovedať. Ak chcete pracovať z domu, tak jednoznačne potrebujete vysokú mieru sebadisciplíny, ktorá Vás poženie dopredu. Mnoho ľudí má problém samo vstať, keď nemusí do zamestnaní. Odďaľujú a vykonávajú iné aktivity.

Koľko času a peňazí ste ochotní investovať do začiatku?

Povedzme, že sa rozhodnete rozbehnúť nový e-shop. Vytvorenie webových stránok, výber kvalitného tovaru, dodávateľov a oslovovanie správnej skupiny zákazníkov zaberie veľa času a bez počiatočnej peňažné investície sa zaobídete len málokedy. Pokiaľ naopak nastúpite do už zajetého a fungujúceho internetového obchodu, stačí sa naučiť pracovné postupy a potom hurá predávať. Prvá cesta je určite ťažšie a rizikovejšie, avšak jej zdarný koniec je rozhodne zaujímavejšie. Kto by predsa nechcel vlastniť prosperujúce eshop hemžiace sa spokojnými zákazníkmi?

Chcete zostať v anonymite alebo si "urobiť meno"?

Ako radový zamestnanec môžete vykonávať výbornú prácu, ktorú si všimne predovšetkým Váš nadriadený a v ideálnej prípade ju náležite ocenia. Čo keby Vás ale takto vnímalo desať tisíc ľudí? A čo napríklad sto tisíc? Alebo snáď milión? V dnešnej dobe sociálnych sietí sa môžete stať influencerem alebo YouTuber, vytvoriť si svoje stále publikum a zarábať na reklamách a propagáciu produktov. Nenechajte sa však zmiasť fáma o rozprávkovo ľahkom živote celebrít internetu, aj za ich úspechom stojí veľké úsilie a námaha.

Sebadisciplína, sebadisciplína, sebadisciplína ... Máte jej dostatok?

Voľný a flexibilný pracovný režim bez prísneho dohľadu sa môže veľmi ľahko prehupnúť v takzvanej ničnerobenie. Neočakávajte, že sa peniaze na účte objavia bez Vášho pričinenia. Hoci práca pre spoločnosť stále ponúka istú časovú pružnosť, bude nad vami niekto, kto dohliadne na včasné a kvalitné splnenie zadanej úlohy. Zvládnete byť vlastným šéfom a povedať si: ,, Nie, dnes budeš pracovať celý deň, aby si mal zajtra voľno. ", Alebo potrebujete dozor niekoho druhého? Ak ste si všetko v pokoji rozmysleli a rozhodli sa, že pre Vás bude najlepší postaviť sa na vlastné nohy a pracovať sám za seba, určite Vám pomôže článok Ako zarobiť peniaze na internete. Ak ste došli k záveru, že chcete začať kariéru v už fungujúcej spoločnosti, je tu pre Vás ďalších pár rád.

Rýchle PC a internet je základ pre prácu z domova

Rýchly internet i PC sú základom pre väčšinu pracovných pozícií z domova. Pomalý počítač a internet Vás nielen zdržujú. Čakanie môže vyvolávať napätie a u niektorých jedincov môže úplne búrať sústredenie a zápal. Ak pracujete z domu na PC, tak sa zamyslite, ako často Vás počítač alebo internetové pripojenie brzdí. Niekedy stačí veľmi málo a vynaložené náklady sa Vám vrátia v rekordnom čase a z práce budete mať väčšiu radosť. Pri počítači je predovšetkým dôležitý SSD disk a viac než 8 GB RAM. Tieto dva parametre nie sú pri PC príliš drahé, ale značne ovplyvňujú rýchlosť väčšiny úkonov pri práci. Ďalšími tipy je práca na dvoch monitoroch alebo ergonomická myš a klávesnica.

Kde začať hľadať prácu z domu?

Internet je nekonečne obrovské miesto, kde nájdete ponuky takmer všetkého a to aj prácou z domova. Ak už však máte zamestnanie napríklad v kancelárii, rozhodne nebude zlý nápad zájsť za svojím nadriadeným a navrhnúť mu, či by ste nemohli aspoň časť svojej práce robiť doma. Zdá sa Vám to ako zo sci-fi románu? Nebojte sa ukázať svoju aktivitu, spoľahlivosť a lojálnosť. Mnoho zamestnávateľov je tejto možnosti práce naklonené a budú ochotní Vám ju poskytnúť. Pozrite sa na webové stránky inzerujúci ponuky práce. Stačí Vám zadať pár kľúčových slov (napr .: práca z domu, práce po internete, práca na pc). Uvidíte, že voľných miest je veľa a budete si môcť vyberať z rôznych druhov činností. Home office aspoň raz týždenne patrí už k veľmi bežnému benefitu na mnohých pracovných pozíciách. V marketingu, grafike či IT je práca z domu dokonca bežnejší než fyzická prítomnosť na pracovisku.

Pozor na podvodníkov!

Je jedno, v akom odvetví sa práve pohybujete, vždy sa nájdu ľudia, ktorí sa Vás budú snažiť len nalákať a napáliť. Buďte obozretní. Každý zamestnávateľ vyzdvihuje pozitíva danej pozície, aby si vás získal. Nikto Vám však s čistými úmyslami neponúkne hromadu peňazí za tri kliknutia denne. Práca na internete prináša mnoho výhod, nebude však tak čarovne jednoduchá - to už by sme boli všetci milionári. Práca z domova je stále obľúbenejšie! Z akých druhov práce na internete si môžete vybrať? Je tu naozaj veľa možností a bolo by ťažké vypísať úplne všetky, v dnešnej rýchlo sa vyvíjajúci dobe sa objavuje stále viac priestoru pre nové a nové pracovné pozície. Výpis tu preto pár najrozšírenejších z nich. Zákaznicná podpora - práca, ktorú môžete robiť v kancelárii aj doma. Pomáhate zákazníkom eshopov s výberom produktu, reklamácií, zodpovedáte otázky, vybavujete emailovú korešpondenciu. Copywriter - jedná sa o písaní článkov pre rôzne webové portály, môže ísť o politiku, IT technológie, finančníctva, životný štýl a mnoho ďalšieho. Aktívny / pasívny telemarketing - oslovovanie stálych aj nových zákazníkov za účelom predstavenia ponúkaných produktov a služieb. Často sa využíva v callcentra, teraz sa rozmohol najmä v odvetví zdravej výživy. Operátor chatu - operátor má na starosti komunikáciu so zákazníkmi danej služby. Administrátor - či už sa jedná o webové stránky alebo e-shop, niekto musí dohliadať na správny chod systému a opravovať prípadné chyby, dopĺňať medzery a hľadať efektívne riešenia. Preto je tu administrátor. Účtovné - čuduj sa svete, aj tak klasicky kancelárska práca akou je účtovná, môže byť príjemným a pohodovým zamestnaním z domácnosti. Stačí len dobre hľadať. Výber je naozaj široký a iste si v ňom každý nájde niečo pre seba. Ak ste objavili ponuku, ktorá Vás naozaj zaujala, a máte pocit, že práca vás bude baviť a napĺňať, stačí už len poslať životopis a vydať sa na novú cestu plnú skvelých príležitostí. Práca z domu nie je len med! Výhody a nevýhody práce z domu sú jasné. Sebadisciplína a organizácie času je pre home office absolútne najdôležitejšie. Ďalej je potrebné pracovať efektívne, aby Váš klient či zamestnávateľ dokázal oceniť vašu prácu. Po prekonaní vyššie spomenutých strastí sa Vám však otvárajú neuveriteľné možnosti. Budete si môcť absolútne slobodne organizovať svoj čas a pracovať nielen z domova, ale aj využívať výhody a krás práce zo zahraničia.

Publikované: 20. 11. 2019

Kategória: Financie a práca

Autor: Ivana Bučková