Užívajte si pocit slobody na elektro skútri

Nie je vôbec náhoda, že sa stávajú elektroskútre stále populárnejšie. A ak by ste si mysleli, že je to tak len u mladej generácie, mýlili by ste sa. Elektroskútre totiž vyhľadávajú všetky vekové kategórie a radi ich používajú aj seniori, pre ktorých sú k dispozícii špeciálne prispôsobené modely. Poďme sa ale pozrieť na týchto šikovných a rýchlych pomocníkov bližšie.

Prečo si kúpiť elektroskúter?

Pri všetkých elektro vozidlách sa stretávame s ekonomickou a ekologickou prevádzkou. To môžeme očakávať aj pri elektroskútri. Okrem toho je ale elektroskúter tiež veľmi spoľahlivý, je úplne jednoduchý na údržbu a zoženiete ho za prijateľné obstarávacie náklady. Samozrejmosťou je, že pokiaľ sa dostanete do zápchy, vyviaznete z nej bez dlhého čakania. Rovnako tak sa s elektroskútrom skvele jazdí aj vo frekventovaných mestách, zaparkujete takmer kdekoľvek si budete priať.

Čo ste možno o elektroskútroch nevedeli

Ak budeme hovoriť o elektroskútroch, môžu vás zaujať už svojim vzhľadom. Tak je to napr. pri modeli HECHT CITIS, ktorý je v predaji v retro vzhľade. Prehľadný digitálny tachometer vám ukáže všetky informácie, ktoré sú dôležité, ako rýchlosť, prejdené kilometre, kontrolky svetiel alebo stav nabitia akumulátora. Nájdete tu ako klasické funkcie, tak aj menej tradičné, ako napr. prepínač obmedzovača rýchlosti. Tým je možné nastaviť maximálnu rýchlosť na 25 alebo 45 km/h. Je tu dokonca aj tlačidlo, ktorým môžete zapnúť spiatočku. To zaisťuje jednoduchú manipuláciu aj cúvanie z brány do kopca a podobne. Praktické je, že zámok v spínacej skrinke je vybavený kovovou klapkou, aby ho nemohol nikto poškodiť. Bez originálneho kľúča ho nie je možné otvoriť. Zároveň s ním odmykáte aj úložný priestor pod sedadlom. Skúter je napájaný zo sady bezúdržbových, olovených – gélových akumulátorov, ktorých napätie je 72 V a kapacita 20 Ah. V spojení s 3000 W elektromotorom toto stačí na maximálny dojazd 60 km na jedno nabitie. Maximálne zaťaženie stroja je 150 kg. U elektroskútrov nie je potrebné riešiť emisie. Poteší vás aj rýchly presun či už v meste alebo medzi dedinami rýchlosťou až 45 km/h. Aby ste mohli riadiť elektroskúter, stačí vám vodičské oprávnenie skupiny AM. To je možné získať už od 15 rokov.

Publikované: 08. 08. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Auto/moto

Autor: Ivana Bučková