Ako sa stať dočasným mlynárom?

Máte radi historické dejiny a fascinujú vás príbehy starobylých remesiel a architektúry? Potom si prídete na svoje v drevenici Mlýn, ktorá na prvý pohľad vyzerá, ako klasická drevenica, ale má svoj príbeh a vo vnútri sa kĺbi s modernou. Budete si tu užívať všetok komfort a nebudete sa stačiť čudovať, ako to všetko do seba zapadá. Drevenica Mlýn evokuje starodávny mlyn, ktorý využíval potenciál Strieborného potoka, ktorý tečie priamo okolo objektu a vytvára tu spolu s panorámami neuveriteľnú atmosféru. Hostia sa tak môžu cítiť ako novodobí mlynári, ktorí len tak leňošia na priedomí a spokojne si mädlia ruky, ako im "koleso klape".

Voda, kam sa pozriete

Drevenica Mlýn je najnovšou drevenicou v portfóliu dreveníc Roubal. Disponuje čistými líniami, v ktorých sa navzájom prelína sklo, žula, drevo. K mlynskému remeslu odjakživa patrila voda, ktorú v interiéri znázorňujú modré doplnky lustrov zo sklárskej dielne. Vkusná kombinácia materiálov a geometria oslnia každého, kto dokáže vnímať vrcholné majstrovské dielo architektúry. Hlavnej obývacej miestnosti dominuje dubový stôl, ktorý pochádza z lesov pána Kinského. Jeho vek sa odhaduje na 180 rokov. Z historického hľadiska nemožno opomenúť aj "babičkovský sporák", ktorý disponuje aj klasickou rúrou na drevo. Súčasťou sú aj krbové kachle s možnosťou poleženia si za pecou a veľkou krbovou vložkou.

Pre potechu tela i duše

Chalupa Mlýn disponuje prepychom a priamo nabáda k odpočinku a wellness. Môžete tu využiť súkromné ​​sauny, z ktorých si odskočíte na relaxačnú terasu s vyhrievaným bazénom a lehátkami. Hosťom je k dispozícii aj vnútorná vínna pivnica, kde sa nachádzajú tie najväčšie skvosty vínnej révy. Stanete sa tak privátnym sommeliérom a budete sa mať ako v nebi. Čo teda hovoríte na predstavu stať sa na pár dní mlynárom so všetkým? Kontaktujte Roubenky Roubal a zarezervujte si termín. Booking pobytov je sezónny aj mimosezónny a môžete sa tak do Krkonôš vydať v ktorúkoľvek ročnú dobu. Drevenicu Mlýn a ďalšie klasické drevostavby vystavala spoločnosť Kompletní stavby Roubal s r.o., ktorá využíva ako základný stavebný materiál kvalitné smrekové drevo a má s ich realizáciou viac ako dvadsaťročné skúsenosti. Realizujú kompletné stavebné práce a ponúkajú kompletný servis. Garantujú dodávky stavby na kľúč, vrátane dobového krkonošského nábytku.

Publikované: 12. 03. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Ivana Bučková