Miesta na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Slovensko, krajina nádherných miest a majestátnych hradov, je jednou z najpozoruhodnejších európskych krajín, aj keď mnohí ľudia mimo našej krajiny môžu mať problém určiť, kde sa nachádza. Táto skromná destinácia, ktorá je turistami často prehliadaná, je pokojnejšia ako susedná Česká republika, no je rovnako bohatá na architektonickú vznešenosť. V neposlednom rade sa Slovensko môže pochváliť aj horským regiónom, ktorý konkuruje Alpám, no je podstatne dostupnejšie ako Rakúsko, s ktorým tiež susedíme. Ak sa chystáte na dovolenku s cieľom spoznávať krásnu prírodu alebo históriu, nemusíte opustiť hranice. Povieme si o miestach, ktoré sa určite oplatí navštíviť.

Vysoké Tatry

Pre každého, kto hľadá cenovo dostupnú alternatívu k Alpám, sú Vysoké Tatry ideálnou voľbou. So svojimi dramatickými zasneženými vrcholmi a veľkolepými lyžiarskymi svahmi je toto pohorie jednou z najpôsobivejších pamiatok v krajine a má čo ponúknuť každému typu cestovateľa.

Priaznivci turistiky tu nájdu kilometre horských chodníkov, milovníci zimných športov zažijú množstvo zjazdoviek a lyžiarskych stredísk. Nájdete tu aj bohatý výber zážitkových túr vo Vysokých Tatrách vrátane paraglidingu, raftingu, pozorovania divej zveri či psích záprahov. Určite sa oplatí nájsť ubytovanie vo Vysokých Tatrách a stráviť tu niekoľko dní.

Banská Štiavnica

Ukryté v lesoch Štiavnických vrchov leží jedno z najkrajších mestečiek Slovenska - Banská Štiavnica zapísaná na zozname UNESCO. Niekdajšie najväčšie banícke centrum habsburskej monarchie a tretie najväčšie mesto Uhorského kráľovstva je dnes miestom na návštevu s množstvom skvelých pamiatok.

Banská Štiavnica je malebné a fotogenické mesto. V úzkom údolí stoja kostoly, paláce bohatých baníkov a meštianske domy, v kopcoch nad nimi sa krčia malé banícke domčeky. To všetko je poprepájané romantickými uličkami a cestičkami so stovkami schodov.

Ak navštívite toto mesto, určite si nenechajte ujsť sieť umelých vodných nádrží tzv. tajchy vybudovaných na zásobovanie energiou pre ťažobný priemysel. Zvyšných 24 v súčasnosti slúži ako prirodzený únik, ktorý poskytuje množstvo možností na turistiku a kúpanie. Ubytovanie na Slovensku nie je ťažké nájsť a môžete si vybrať z niekoľkých penziónov či hotelov.

Slovenský raj

Slovenský raj je bez pochýb jedným z najkrajších miest na Slovensku. Boli ste už v Suchej Belej, Dobšinskej ľadovej jaskyni, na Tomášovskom výhľade, Ferrate Kyseľ či Prielome Hornádu? Ak máte radi turistiku a chcete si užiť les a prírodu, určite navštívte Slovenský raj. Nájdete tu aj nenáročné túry, ktoré zvládnu aj deti.

Publikované: 28. 02. 2022

Kategória: Cestovanie

Autor: Ivana Bučková