Vianočné tradície, ktoré u vás nesmú chýbať

Advent je plný rôznych tradícií, ktoré obľubujú deti aj dospelí. Nech už hovoríme o zdobení, pečení alebo písaní vianočných pohľadníc, všetko sa dá prispôsobiť vašim záujmom. Nebojte sa do zdobenia zapojiť aj deti a starých rodičov a pripravte si doma Vianoce, ktoré budú spojením celej vašej rodiny.

Adventný kalendár – prekvapenie na každý deň

Jednou z najznámejších vianočných tradícií je darovanie a rozbaľovanie adventných kalendárov. Dnes majú kalendáre veľmi rôznorodý charakter a výplne okienok je možné prispôsobiť pre každého člena rodiny zvlášť. Ak kalendáre neplánujete vyrábať, odporúčame vám Bio adventné kalendáre, ktorých okienka obsahujú len kvalitné sladkosti z organických surovín.

Adventný kalendár bez sladkostí dnes taktiež nie je problémom a v ponukách obchodov nájdete kalendáre s kozmetikou, kávou, vôňami či dokonca s korením. Ak máte kreatívnu povahu a zháňate adventný kalendár pre svoju lásku, môžete skúsiť vyrobiť vlastné darčeky na každý deň. Môžu to byť fotky, kúsky obľúbeného príbehu, koláčiky alebo maličkosti, ktoré vás spájajú.

Vianočné zdobenie domácnosti

Dekorácie vo vašom dome alebo byte by nemali chýbať už od začiatku adventu. Strávte jednu z adventných nedieľ s vašimi deťmi vyrábaním dekorácií alebo spolu ako rodina navštívte workshop vyrábania. Oživte vašu domácnosť vianočným bytovým textilom a nezabudnite ani na stojace dekorácie. Na okná vyložte svetielka a zábradlia na schodoch ozdobte umelou čečinou. Aj Bio adventné kalendáre môžu byť decentnou dekoráciou, keďže je ich predná plocha zdobená detailnou vianočnou tematikou.

Vianočné pečenie všetkých chutí

Pečenie nemusí byť parketou každého z nás, no o maškrtení sa to isté povedať nedá. Recepty na vianočné koláčiky a pečivo sa dedia z generácií na generácie. Nedovoľte, aby sa na tieto tradície zabudlo a nájdite si medzi zložitými kulinárskymi skvostami starých rodičov aspoň zopár koláčikov, ktoré budú každý rok zdobiť váš stôl.

Vianočné dekorovanie domácnosti a pečenie koláčikov si každý predstavuje trochu inak. To isté platí aj o adventnom kalendári. Nech už sú vaše predstavy o vianočných tradíciách akékoľvek, nezabudnite do príprav zapojiť aj vaše deti, aby ste si sviatky užili ako rodina.

Publikované: 04. 11. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Lifestyle

Autor: Ivana Bučková