Ako oživiť vzhľad svojho auta zvonku aj zvnútra?

Ak vám vaše auto slúži už dlhšie, určite ste sa nevyhli tomu, že na niektorých jeho súčastiach sa už vek začína prejavovať. Nemyslíme to teraz ani tak z funkčnej ako možno skôr z estetickej stránky. Niektoré estetické nedokonalosti sa však dajú celkom jednoducho vyriešiť.

Skoncujte s hrdzavými blatníkmi

Jedným z najväčších nepriateľov každého majiteľa auta je hrdza. Tej sa časom nevyhne žiadne auto. Jedným z miest na karosérii, kde sa hrdza (hlavne pri starších autách) pravidelne vyskytuje, sú krajné časti blatníkov. Tie trpia kvôli drobným kamienkom a iným nečistotám.

Spoľahlivú ochranu proti takémuto poškodeniu vám zaručia plastové lemy blatníkov. Tie nielen ochránia kraje vašich blatníkov, ale zároveň dodajú vášmu autu nový originálny vzhľad. Ich montáž pritom zvládnete aj v domácich podmienkach. Sú presne tvarované podľa typu auta a dodávané aj s potrebným montážnym materiálom.

Aby sa vám pod lemy blatníkov nedostávala voda, prípadne iné nečistoty a lemy by tak mali presne opačný efekt, na ich okrajoch nájdete spoľahlivé gumové tesnenie. Nemusíte sa preto báť, žeby sa vaše problémy s hrdzou ešte zhoršili.

Fíha, nové sedačky? Nie, len poťahy

Ak sa presunieme do interiéru, zrejme najrýchlejšie sa čas podpíše na poťahoch. A to nielen na sedačkách, ale aj na poťahu volantu. Dobrou správou je, že nové poťahy do auta môžete mať zrejme ešte jednoduchšie ako spomínané lemy blatníkov.

Nasadzovanie aj prípadné vyberanie je veľmi jednoduché, takže môžete ich čistiť alebo prať kedykoľvek budete chcieť. Výberom zaujímavej farby môžete kompletne zmeniť vizuálnu stránku interiéru vášho auta.

O prípadné zhoršenie pohodlia sa báť nemusíte, rovnako ako o funkčnosť bočných airbagov v sedadlách. Poťahy majú totižto špeciálne švy, ktoré zachovávajú funkčnosť týchto airbagov.

Zdroj obrázka:

Autor: Fahroni / Shutterstock.com

Publikované: 27. 06. 2021

Kategória: Auto/moto

Autor: Ivana Bučková