6 spôsobov, ako sa môžete rozmaznať

Máte práce vyše hlavy, hromadia sa vám starosti a zdá sa, že nič nezvládate tak, ako by ste si priali? V takom prípade skúste spomaliť, pokojne sa úplne zastavte a nájdite spôsob, ako sa rozmaznať. Získate novú energiu a všetko zvládnete oveľa lepšie a rýchlejšie. Viete ako na to?

1. Zmeňte šatník

Ak robíte vo svojom živote zásadné zmeny, väčšinou chcete zmeniť aj štýl obliekania alebo účes. Zmeniť šatník môžete ale aj v prípade, keď sa chcete rozmaznať. Nemusí sa jednať o radikálnu zmenu štýlu, ale skôr malé úpravy, prípadne doladenie už existujúceho štýlu obliekania sa. Základom je, aby oblečenie, vrátane dámskeho a pánskeho prádla bolo kvalitné a cítili ste sa v ňom pohodlne.

2. Kúpte si niečo na seba

Nemusíte mať narodeniny, aby ste si mohli niečo kúpiť. Kúpte si niečo na seba vždy, keď viete, že potrebujete nový kúsok oblečenia, alebo keď sa chcete odmeniť. Nový kúsok vo vašom šatníku vám urobí radosť a navodí psychickú pohodu, ktorá je veľmi dôležitá. Je na vás, či si kúpite niečo väčšie, napríklad šaty, kabát alebo maličkosť ako veselé ponožky alebo pánske bavlnené trenírky s vtipnými motívmi.

3. Doprajte si masáž

Raz za čas si zájdite na masáž, nielenže si oddýchnete, ale tiež získate novú energiu. Vyberte si športovú masáž chrbta, ktorá sa hodí pre tých, ktorí manuálne pracujú a preťažujú svoj pohybový aparát. Vyskúšajte aj aromaterapeutickou masáž, prípadne čokoládovú alebo tantrickú masáž.

4. Zájdite si do wellness

Doprajte si oddych vo wellness. Vezmite so sebou partnera alebo dobrú kamarátku. Spojte relaxáciu s príjemným rozprávaním a spoločenským zážitkom. Je na vás, či pôjdete do vírivky, do sauny alebo do parného kúpeľa.

5. Dajte si deň pauzu

Urobte si jeden deň voľno. Pýtate sa od čoho? Od všetkého. Od práce, od povinností a od starostí. Na deň vypnite telefón, odhláste sa zo sociálnych sietí a robte len to, čo vás baví. Choďte nakupovať, napríklad kvalitnú spodnú bielizeň, oblečenie alebo šperky. Zájdite si do kaviarne, stretnite sa s priateľmi alebo si zašportujte.

6. Nechajte prácu na spotrebičoch

Kúpte si kuchynské spotrebiče, ktoré urobia prácu za vás. Využite napríklad sušičku na bielizeň, ušetríte miesto na sušiak a bielizeň bude ako nová. Jediné, čo do sušičky nedávajte je termo oblečenie, dámske klasické nohavičky a podprsenky.

Publikované: 07. 01. 2020

Kategória: Lifestyle

Autor: Ivana Bučková