Tipy na najobľúbenejšie destinácie v Thajsku

0

Thajsko je jednou z najobľúbenejších prázdninových destinácií na svete. Vďaka nádherným plážam, exotickej kultúre a úžasnej kuchyni niet divu, že sa do tejto krajiny juhovýchodnej Ázie každoročne schádza toľko ľudí. V tomto článku nájdete zoznam vybraných thajských destinácií – od rušného hlavného mesta Bangkoku až po nádherné ostrovy Koh Samui a Phuket. Vyberie si snáď naozaj každý.

Bangkok

Bangkok je hlavným mestom Thajska a právom patrí medzi najživšie mestá na svete. Bangkok, známy ako "mesto anjelov", je domovom rušného nočného života, prvotriednych obchodov a jedného z najlepších pouličných jedál na svete. V meste sa tiež nachádzajú niektoré z najznámejších pamiatok krajiny, vrátane Veľkého paláca a chrámu Wat Pho.

Ko Samui

Ko Samui je jednou z najobľúbenejších thajských ostrovných destinácií. Vďaka nádherným plážam s bielym pieskom, krištáľovo čistej vode a bujnej džungli nie je divu, že sa do tohto tropického raja schádza toľko ľudí. Na Koh Samui sa tiež nachádzajú jedny z najlepších miest na šnorchlovanie a potápanie na svete.

Phuket

Phuket je ďalšou obľúbenou destináciou v Thajsku. Na tomto malebnom ostrove sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží na svete, vrátane pláží Patong, Kata a Karon. Phuket tiež ponúka jeden z najlepších nočných životov v krajine, s barmi a klubmi svetovej úrovne.

Chiang Mai

Chiang Mai je mesto nachádzajúce sa v severnej časti Thajska a je známe svojimi nádhernými chrámami a tradičnou kultúrou. Mesto je tiež domovom jedných z najlepších jedál v krajine, s rôznymi pokrmami, ktoré siahajú od pikantného karí až po čerstvé morské plody.

Krabi

Krabi je provincie nachádzajúce sa v južnej časti Thajska a je domovom jedných z najkrajších pláží na svete. Vďaka vápencovým útesom a nádherným plážam s bielym pieskom nie je divu, že je táto destinácia tak obľúbená.

Vyššie uvedené sú samozrejme len niektoré z pomyselného zoznamu top destinácií v Thajsku. Vďaka svojim nádherným plážam, exotickej kultúre a úžasnej kuchyni vám táto krajina určite poskytne nezabudnuteľné zážitky z dovolenky. Pokiaľ teda hľadáte tropickú dovolenku, určite do Thajska zavítajte.

Článok sme napísali v spolupráci s magazínom Topmuz.sk.

Publikované: 04. 02. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Ivana Bučková