Ako vybrať ideálny sušiak na bielizeň

Aj keď sa vo väčšine domácností nachádzajú sušičky, niektorí nedajú na starý dobrý sušiak na bielizeň dopustiť. Je nielen ekologickou alternatívou sušenia, ale tiež je k bielizni šetrnejší a na rozdiel od sušičky sa nemôže stať, že by došlo k scvrknutiu oblečenia počas sušenia. Samozrejme dnes doma nemusíte mať natiahnuté socialistické šnúry, ale môžete mať naozaj štýlový a priestor nezaberajúci stropný sušiak na bielizeň, ktorý bude dlhoročným spoločníkom.

Než sa pustíte do výberu sušiaku na bielizeň

Pri pohľade na aktuálnu ponuku na trhu vám však môže preletieť hlavou, že vybrať si ideálny sušiak na bielizeň je trochu veda. Pred kúpou sušiaku si však uvedomte niekoľko vecí, čo by vám potom mohlo rapídne zúžiť celkový výber. Zo všetkého najskôr musíte zohľadniť, koľko ľudí sa v domácnosti nachádza čiže pre koľko ľudí sa bude bielizeň na sušiakoch sušiť. Ďalej zistite svoje možnosti - bude sušiak na bielizeň umiestnený vonku, alebo musí byť umiestnený vo vnútri? A samozrejme v neposlednom rade zistite cenu – tá musí byť taká, aby vás nezruinovala, ale zase najlacnejšiu alternatívu na trhu, ktorá by sa vám rozbila po prvom používaní asi tiež nechcete.

Vyznajte sa v jednotlivých typoch

Aktuálne na trhu nájdete množstvo typov sušiakov, z ktorých si stačí len vybrať. Medzi základné typy patria vonkajšie sušiaky na bielizeň, ktoré sú väčšinou stojanové a určené tým, ktorí majú záhradu. Do interiéru by ste také zariadenie len ťažko zakomponovali, tým si môžete byť istí. Na druhú stranu, pretože sa sušiak nachádza vonku, doma vám nezaberie žiaden priestor. Stojanové sušiaky na bielizeň sú takou interiérovou klasikou. Pri nich je dôležité skontrolovať kvalitu materiálu, z ktorého je sušiak vyrobený. A nakoniec stropné sušiaky na bielizeň sú efektívnym riešením pre tých, ktorí majú menšie domácnosti. Nejdú totiž na prvý pohľad vidieť a pri sušení bielizne v interiéri nie je zabraný ani zlomok priestoru, pretože sa oblečenie suší pri strope nad našimi hlavami.

Publikované: 30. 08. 2022

Kategória: Tipy

Autor: Ivana Bučková