Vďaka týmto tipom si poradíte s popraskanou pokožkou na pätách

Ak aj by vediete častý súboj so suchým a popraskaným povrchom na pätách, náš článok je možno pre vás inšpiráciou k jeho výhre. Popraskané päty sa nemusia prejavovať iba zmenou vzhľadu, ale i neustálou bolesťou, mozoľmi či nepríjemným svrbením. Ako si s touto nemilou záležitosťou poradiť?

Prečo vznikajú praskliny na pätách?

Hlavnou príčinou popraskanej pokožky na pätách je najmä jej suchosť. Ak pokožka trpí nedostatkom vlhkosti, postupne tuhne, prichádza o svoju pružnosť a je náchylná na popraskanie. Medzi ďalšie príčiny môže patriť dlhodobé státie, nesprávny spôsob chôdze či trenie chodidla zo zadnej strany topánok.

Chodidlá je potrebné dôkladne hydratovať

Päty častokrát prichádzajú o vlhkosť v horúcej vode, ktorej by sa mal vyhýbať každý, koho pokožka má tendenciu byť suchá. Po sprche či kúpeli je vhodné nanášať na päty hydratačný krém. Ideálne sú napríklad krémy s obsahom kokosového oleja či bambuckého masla. Tak ako venujeme pozornosť našej pleti používaním rôznych krémov na tvárdenných krémov, treba myslieť aj na naše chodidlá.

Dbajte na správne topánky

Pri problémoch, ale aj pri prevencii popraskaných piet treba dbať aj na správny výber topánok. Najmä tých, ktoré nosíte pravidelne a nie iba príležitostne. Ideálne je sa vyhýbať noseniu topánok s otvoreným podpätkom, tenkým podrážkam a obuvi, ktorá nám nesedí veľmi presne.

Vyrobte si doma vlastnú masku na chodidlá

Tak ako sa doma dajú vyrobiť rôzne pleťové masky z ingrediencií, ktoré máme práve po ruke, vieme domácky vytvoriť niečo podobné aj pre naše chodidlá. Vhodná je napríklad maska s použitím rozmixovanej uhorky s citrónovou šťavou a olivovým olejom. Ak aj vás trápia nepríjemnosti spojené so suchou či popraskanou pokožkou na pätách, majte na pamäti, že je potrebné ich predovšetkým dostatočne hydratovať. Našim tipom na záver, ktorý možno zaradiť do starostlivosti o chodidlá sú exofilačné ponožky.

Publikované: 02. 03. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková