Máte suché a lámavé vlasy? Takto podporíte ich stav!

Každý chce mať krásne, zdravé a žiarivé vlasy. Pre to je však niečo potrebné aj urobiť. Mali by ste sa o svoju korunu krásy dôkladne starať, pokiaľ chcete, aby žiarila krásou. Proti suchým a lámavým vlasom však existuje niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť. Ktoré to sú?

Prečo vlastne vznikajú suché a lámavé vlasy? Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Napríklad, veľmi dôležitým faktorom je genetická predispozícia, prípadne pridružené ochorenia, ale aj iné faktory, ktoré súvisia s vlasovou starostlivosťou. Suché a lámavé vlasy vznikajú najmä v situáciách, kedy musia čeliť tepelnej úprave. Preto, ak si pravidelne fénujete alebo žehlíte vlasy, mali by ste používať aspoň ochranný prostriedok. V opačnom prípade budú vlasy vo veľmi zlom stave.

Doplnky na podporu vlasov

Ak chcete mať krásne a zdravé vlasy, mali by ste pravidelne a dlhodobo užívať aj výživové doplnky, ktoré sú určené na podporu stavu vlasov. Na suché a lámavé vlasy je výborným riešením produkt s názvom Selen forte, od výrobcu Naturvita. Obsahuje vysoko účinné a prírodné zložky, ktoré prinášajú spektrum zdravotných výhod. Napríklad, Selen forte je natoľko účinný, že dokáže jednotlivé bunky chrániť pred oxidatívnym stresom. Toto je veľmi výhodné, pretože tak môže slúžiť aj ako prevencia mnohých ochorení, ktorých príčinou býva zväčša oxidatívny stres.

Používajte kvalitné prípravky

Pri výbere vlasových prípravkov by ste sa mali zamerať najmä na ich kvalitu prevedenia a zloženie. To by malo byť prírodné, aby žiadne chemické zložky vašim vlasom ešte viac neuškodili. Ak sa v prípravkoch na vlase nevyznáte, neváhajte sa opýtať odborníkov v tejto oblasti, ktorí vám radi a ochotne pomôžu. Tiež sa odporúča dať si pravidelne podstrihnúť vlasy. Dokáže ich to totiž regenerovať a budú tak vyzerať veľmi zdravo.


Publikované: 07. 08. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Lenka Vondrová