Aj pobyt v kúpeľoch môže byť sprevádzaný skutočným luxusom

Dovolenková sezóna sa síce pomaly rozbieha, ale stále panuje ohľadom dovoleniek v zahraničí istá dávka neistoty. Pre tých, ktorí nechcú počas dovolenky neustále kontrolovať správy z domova, či sa náhodou nesprísnili pravidlá pre prichádzajúcich dovolenkárov, bude tento rok najideálnejším riešením dovolenka na Slovensku.

Vyskúšajte liečivé účinky zlata

Ak vás to zrovna neťahá na turistiku vo Vysokých Tatrách a radšej by ste mali dovolenku viac spätú s vodou, čo takto vyraziť do kúpeľov? Ak vás takáto predstava neláka s tým, že by ste chceli niečo exkluzívnejšie, na Slovensku nájdete aj skutočne luxusné kúpele.

Kúpele tak nemusia byť len o vode s liečivými účinkami, ale napríklad aj o zlate. Veď liečivé účinky zlata sú známe od nepamäti. A tým nemyslíme len to, že každej dáme zaručene zdvihne náladu, keď bude obdarovaná drahým zlatým šperkom.

Tak napríklad zlato sa na liečenie používa v tradičnej čínskej medicíne. Starí Egypťania používali elixír z tekutého zlata na očistenie mysle, tela a ducha. Dokonca samotná Kleopatra si udržovala svoju pleť mladistvú, žiarivú a jemnú vďaka zlatým plátkom. A v nie až tak dávnej minulosti, v 19. storočí, sa zlato často používalo pri liečbe srdca, na zlepšenie krvného obehu, proti rôznym zápalom a ako pomoc pri reumatickej artritíde.

Doprajte si len to najluxusnejšie

Samozrejme, kúpele nie sú len o liečbe, ale aj o dobrom ubytovaní. Ak hľadáte maximálny luxus, nič menej ako 5 hviezdičkové hotely ani nepozerajte. Ku kráľovskej starostlivosti sa predsa hodí aj kráľovské ubytovanie.

Ak sa naviac ubytujete v hoteli navrhnutom v historickom štýle, budete sa skutočne cítiť ako mocný kráľ, či krásna kráľovná. A keď sa k tomu pridá aj zážitková gastronómia, bude kráľovsky postarané nielen o vaše telo, ale aj o vaše chuťové poháriky.

Zdroj obrázka:

Autor: Lyashenko Egor / Shutterstock.com

Publikované: 27. 06. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Ivana Bučková