Túra na dvoch kolesách. Takto sa vyhnete zbytočným problémom

Počasie je dobré, takže túra na motorke sa môže začať. Aby však bol pre vás výlet na dvoch kolesách aj potešením, je potrebné zvážiť niekoľko vecí - najmä pri dlhších túrach. Je potrebná príprava, pretože stroj, prilba a ochranný odev by mali byť bezpečné.

Z čoho ale takáto príprava pozostáva?

​Pripravte si stroj

Nezáleží na tom, či ide o výlet na dovolenku, víkendový výlet alebo sa len tak chcete prevetrať: V prvom rade treba stroj dôkladne očistiť od nečistôt. Pri tejto príležitosti môžete skontrolovať tesnosť všetkých vedení a spojov. Všetky žiarovky a kontrolky by tiež mali plniť svoju funkciu.

Skutočným slabým miestom je často batéria. Moderné nabíjačky tento problém ale vyriešia. Pravidelne by sa mal kontrolovať aj tlak vzduchu v pneumatikách. Nezabudnite na brzdové doštičky, kvapalinu a oleje. Aj kvapka oleja na kĺby všetkých pák robí malú údržbovú jednotku dokonalou.

​Potrebujete správne oblečenie na motorku

Po motorke sa kontroluje oblečenie. Prilba je najdôležitejšou súčasťou ochranného odevu. Nemala by vykazovať žiadne viditeľné poškodenia a po prežití pádu a po určitom veku by sa mala vymeniť. Priezor by sa nemal poškriabať a mal by sa vyčistiť.

Vyčistiť by sa mali aj kožené a textilné obleky. Treba ich namazať alebo naimpregnovať. Švy väčšinou ukazujú, či je ešte všetko v poriadku. Aj život zachraňujúce chrániče sú veľmi dôležité. Sedia vám správne a nie sú poškodené? Ak je chránič poškodený, mal by byť čo najskôr vymenený.

Bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Na všetky tieto a iné faktory pri výbere nového oblečenia na motorku preto myslite!

​Všestranné zabezpečenie na všetky cesty

Poistenie motorky ponúka komplexnú poistnú ochranu. Poistenie sa okrem iného vzťahuje na chybu vodiča pri jazde alebo na chyby výrobcu pri konštrukcii motocykla. V prípade nehody poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla najprv odškodní poškodeného a poistencov. Rovnako ako štýlová prilba Shark, je preto zodpovedným riešením pre vašu bezpečnosť na motorke aj kvalitné poistenie.

Stihli ste si pred prvou jazdou na motorke tieto veci zaistiť? Ak nie, je na čase tak urobiť!

Publikované: 30. 07. 2022

Kategória: Auto/moto

Autor: Ivana Bučková