Posilnenie imunity a boj s jesennou depresiou: Medovkový elixír života

Jeseň so sebou prináša, s postupne nižšími teplotami nachladnutia, kašeľ či u niektorých aj chmúry na duši v podobe jesenných depresií. Preto vám dnes prinášame tip na medovkovo medový elixír života. Zázračná medovka lekárska uvoľní napätie, zlepší pamäť a náladu.

A ako na to? Budete potrebovať čerstvé lístky medovky lekárskej, podľa chuti jeden alebo dva citróny a lúčny med Medokomerc. Lístky natrhajte do cca pollitrovej nádoby. Zalejte prevarenou horúcou vodou a nechajte vylúhovať, dokým voda neschladne. Potom nakombinujte množstvo šťavy z citrónu a medu podľa svojej chuti. Nápoj si môžete vychutnať jak teplý, tak aj vychladený. Pri podávaní nezabudnite drink ozdobiť kúskom medovky.

Lúčny med Medokomerc na posilnenie imunity

Už naše babičky vravievali, že lúčny med je najlepším bojovníkom proti bolestiam hrdla, kašľu či zápalu dýchacích ciest. Lahodný med zlatistej farby charakteristický svojou sladkou chuťou je ľahko stráviteľný a vhodný pre okamžité dodanie energie, pričom nemá takmer žiaden tuk. Obsahuje až 0,5% rastlinných bielkovín a minerálne látky ako horčík, draslík, vápnik, mangán a železo. Má antioxidačné, antibakteriálne a probiotické vlastnosti. Antioxidanty obsiahnuté v lúčnom mede neutralizujú účinky voľných radikálov, zmierňujú zápaly v tele a zvyšujú absorpciu živín z našej stravy. Aj preto je ideálny pre celkovú regeneráciu organizmu a prevenciu pred ochorením. Ochutnajte Lúčny med od spoločnosti Medokomerc. Pre viac informácií navštívte: www.medokomerc.cz/

Publikované: 21. 10. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Ivana Bučková