Ako sa zabaviť a zrelaxovať zároveň

Zabavia malých aj veľkých. Rozvíjajú myslenie a prinášajú upokojenie. Niektorí sa vzdajú pri prvom pokuse, iní nad nimi strávia nekonečné hodiny. Reč je o puzzle.

Puzzle pre spestrenie voľného času

Skladanie puzzle je obľúbená zábava nie len pre deti. Relax a odreagovanie pri zostavovaní obrazov z malých dielikov obľubujú aj mnohí dospelí. Táto činnosť ponúka vítané uvoľnenie po náročnom dni a zbavuje stresu. Prináša tiež spestrenie času stráveného s rodinou. Okrem toho bystrí pozornosť a sústredenie, podporuje predstavivosť a logické myslenie. Odborníci ho odporúčajú dokonca ako prestávku pri práci. Deťom ponúka kreatívny spôsob na zlepšenie motorických zručností. Poskladané puzzle môžete znovu rozobrať a odložiť do krabice alebo ho zalejete lepidlom a zavesíte na stenu.

Bohatý výber

Na trhu nájdete pestrú škálu puzzle rôznych veľkostí a obrázkov. Každý si môže kúpiť obraz podľa svojho vkusu. Na výber máte obrázky zvierat, budov, známych historických pamiatok a prírody. Pre deti môžete vybrať obrázky známych rozprávkových hrdinov. Výbornou voľbou sú drevené puzzle. Zvoliť môžete tiež moderné 3D, panoramatické alebo svietiace puzzle. Pri výbere nezabudnite brať ohľad na náročnosť skladania. Pre začiatočníkov sú vhodné puzzle s menším počtom dielikov. Pokročilí zvládnu aj obraz poskladaný z tisícok dielov.

Ravensburger puzzle

Najznámejším výrobcom puzzle je nemecká firma Ravensburger. Široký sortiment ravensburger puzzle je určený pre všetky vekové kategórie. Nájdete tu obrázky pre najmenších už od dvoch rokov, ktoré podporujú rozvoj predstavivosti a jemnej motoriky batoliat. Pre väčšie deti môžete zakúpiť Ravensburger puzzle až do 300 dielikov. Pri výbere prihliadajte na vek dieťaťa. Vašim ratolestiam iste urobíte radosť aj puzzle guľou, majákom alebo Eifelovou vežou. Pre náročných ponúka tento výrobca obraz zložený až z 40 tisíc dielikov.

Publikované: 29. 01. 2019

Kategória: Lifestyle

Autor: Ivana Bučková