Kam sa chystáte na dovolenku toto leto?

Dovolenková sezóna sa blíži. Cestovné kancelárie sa začínajú predbiehať výhodnými ponukami zájazdov do viac či menej exotických krajín. Vybrať spomedzi nich je niekedy veľmi ťažké. Nasledujúce riadky vám v tom trochu pomôžu.

Dovolenka ako má byť

Dovolenka je pre každého vytúženým časom na odpočinok. Pri hľadaní tej správnej dovolenky máte na výber z mnohých možností. Vyberiete si pobyt pri mori alebo na horách? Chcete si prezrieť krásy Slovenska, Európy alebo sa vyberiete ešte ďalej? Zvolíte si ubytovanie s polpenziou alebo all inclusive? Pri výbere vám pomôže zodpovedať si na niekoľko otázok:
  • S kým pocestujete na dovolenku? Pocestujete sám, ako pár alebo rodina s deťmi.
  • Aký rozpočet máte k dispozícii?
  • Aké máte od dovolenky očakávania?
  • Plánujete sa zdržiavať len v okolí hotela alebo si budete robiť celodenné výlety?
  • Akú dopravu a tip ubytovania preferujete?

Turecko je dnes najžiadanejšie

Turecko je obľúbenou destináciou pre letné dovolenky aj poznávacie zájazdy. Krása pláží, prírody a historických miest láka k návšteve aj čoraz viac Slovákov. V Turecku si môžete vychutnať príjemné subtropické počasie, horúce slnko a čisté more. Pláže v prímorských letoviskách sú upravené. Vstup do mora je pozvoľný, aby bol bezpečný aj pre neplavcov. Na mnohých plážach sú vybudované aquaparky a tobogany. Dovolenku v Turecku si vychutnajú aj milovníci orientálneho jedla. Čakajú tu na nich typické koreniny, množstvo ovocia, šalátov zo čerstvej zeleniny a chutné dezerty.

Relax aj zábava na jednom mieste

Pre romanticky naladené duše ponúka Turecko možnosť večerných vychádzok pri mori alebo posedenia v tradičnej kaviarničke. Večer sa môžete zabaviť v niektorom z barov alebo si posedieť v reštaurácii. Ak máte radi aktívny pohyb, v hotelových komplexoch je pre vás pripravená možnosť športového vyžitia na upravených športoviskách. Pre deti je v hoteloch pripravený bohatý dovolenkový program.

Publikované: 29. 01. 2019

Kategória: Cestovanie

Autor: Ivana Bučková