Je čas na zmenu. Viete, ako vymeniť plynový kotol za tepelné čerpadlo?

Vykurujete plynom? Prišiel čas na zmenu a nie je dobré s ňou váhať. Plyn sa stal problematickou surovinou. Extrémne zdražuje a je možné, že sa jeho dodávky z Ruska úplne zastavia. Ideálne je sa už teraz pripraviť na ďalšiu zimnú sezónu, či si ešte skôr zaistiť ohrev teplej vody inak než plynom. Ideálnym riešením sú dnes tepelné čerpadlá. Solárne panely, tepelné čerpadlá a fotovoltaika – to sú tri technické vymoženosti, ktoré vás energeticky pripravia na novú dobu, ktorá rozhodne neprichádza plíživými krokmi, ale do novej reality sme sa už vlastne zo dňa na deň prebudili. Vymeniť plynový kotol za tepelné čerpadlo už nie je len o ekológii, ale je otázkou nutnosti zaistiť si vykurovanie či ohrev teplej vody. Dajte zbohom plynu a zvoľte energetický zdroj, ktorý bude aj do budúcnosti najlacnejšou možnosťou vykurovania, naviac zeleného. Nevýhodou tepelných čerpadiel sú jednoznačne vyššie investičné náklady na začiatku, ale aj zložitejšia inštalácia. Ide však o overené technológie s priaznivou návratnosťou a riešenie ponúkajú pre trvale aj dočasne obývané objekty, pre samostatné domy aj k napájaniu viacerých objektov. Tepelné čerpadlo do domu je ideálnym riešením, ako vykurovať šetrne voči našej peňaženke ja prírode.

Tepelné čerpadlá riešia nielen teplo v zime

Pomocou tepelných čerpadiel dnes dokážeme urobiť naše bývanie ekonomickým a príjemným v zime aj v lete. Zatiaľ čo nám v zime zaistia vykurovanie, v lete môžeme pomocou niektorých z nich klimatizovať prehriate miestnosti. Zaistiť dokážu aj ohrev teplej vody.

Ako vyriešiť zmenu kúrenia z plynu na tepelné čerpalo?

Rozhodne sa do zmeny vykurovania pusťte so špecialistami na tepelné čerpadlá. Čerpadlá sú budúcnosť, avšak už nie vzdialenou. Odborníci, akých nájdete v Eco3Energy, sa postarajú o kompletnú energetickú zmenu vášho bývania. Firma má perfektné know-how, pomôže nielen s výberom vhodného tepelného čerpadla, ale i s kompletnou zmenou vášho energetického prístupu, či už ide o vykurovanie vs. klimatizáciu, ohrev teplej vody i rekuperáciu. Pokiaľ je to možné, pomôže vám aj zo získaním dotácie na tepelné čerpadlo.

Publikované: 14. 03. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Ivana Bučková