Vyberte si krabičky a šperkovnice pre každý šperk

Krása šperkov a hodiniek najlepšie vynikne na rukách. Čo s nimi však vo chvíľach, keď ich nepotrebujete? Ak máte doma viac takýchto kúskov, iste to poznáte — hodinky a šperky ležia len tak pohodené na nočnom stolíku alebo v zásuvke. Takéto odkladanie nielen že nie je prehľadné, ale šperky sa môžu navzájom do seba zamotať a vy v rannom zhone strácate drahocenný čas. Aby sa vám to viac nestalo, poradíme vám, ako si vybrať šperkovnicu, do ktorej ich môžete odkladať.

Šperkovnica — viac ako poriadok na nočnom stolíku

Šperkovnica slúži primárne na odloženie šperkov. To však nie jej jej jediná úloha. Šperkovnica chráni vaše poklady aj pred stratou. Odložené kúsky sa len tak niekam nezakotúľajú a vďaka praktickým priehradkám ich vždy rýchlo nájdete. Nebudete už viac musieť hľadať jednu z páru náušníc ani obľúbený prsteň. Na klenoty v uzavretej šperkovnici navyše nepôsobí slnečné svetlo ani vzduch, čo napríklad spomaľuje zanášanie striebra.

Ako vybrať šperkovnicu

Šperkovnicu vyberajte podľa typu šperkov, ktoré vlastníte. Malo by v nej byť dostatok miesta na náhrdelníky, retiazky aj prstene. V nevhodne vybranom modeli sa môžu šperky navzájom zamotať. Prezrite si preto, či vám vyhovuje rozčlenenie na jednotlivé priehradky. Na náramky, náhrdelníky a retiazky si môžete dokúpiť tiež stojan na šperky. Nezabúdajte ani na dizajn. Ten je potrebné zladiť so štýlom zariadenia vašej spálne. Na trhu nájdete krásne drevené šperkovnice v rôznorodých dizajnoch. Môžete si vybrať rustikálny, minimalistický či moderný vzhľad a dokonca aj drevené šperkovnice pre deti. Čo sa farby týka, drevená šperkovnica môže jemne dopĺňať ostatné odtiene v miestnosti alebo ku nim vytvoriť vhodný kontrast.

Krabička na hodinky

Šperkovnica môže byť krásnym darčekom pri rôznych príležitostiach. Môžete ju vybrať pre deti, mamy, babky ale aj pre mužov. Medzi mužmi sú najviac obľúbené krabičky na hodinky. Praktický tvar zaručuje pohodlné vyberanie a prehľadné uloženie hodiniek. Krabička na hodinky býva často doplnená aj o priehradky na šperky. Na výber sú elegantne pôsobiace modely, ktoré výborne zapadnú do spálne aj cestovné krabičky na hodinky. Cestovné modely majú logické vnútorné usporiadanie a uzatvárajú sa na zips, takže bezpečne hodinky a šperky ochránia aj pri cestovaní.

Publikované: 27. 06. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková