Zaručené tipy ako hydratovať svoju pleť

Hydratácia pleti je pojem, ktorý sa neustále často skloňuje v súvislosti so starostlivosťou o naše zdravie, pokožku a pleť. Dostatočne hydratovaná pleť je základom jej zdravia, a práve miera jej hydratácie je priamo závislá od našej snahy a starostlivosti. Ak vás zaujímajú spôsoby, ako dopriať svojej pleti dostatok hydratácie, náš článok bude zaručene pre vás veľmi užitočný a nápomocný.

Zamerajte sa na potraviny bohaté na obsah vody

Hydratácia pleti by mala byť zabezpečovaná nielen používaním produktov na vonkajšie použitie, ale i hydratáciou zvnútra. Ako na takýto spôsob hydratácie? Úplne jednoducho! Predsa zameraním sa na potraviny obsahujúce veľa vody. Ak ste fanúšikom ovocia a zeleniny, bude to pre vás úplná hračka. Ovocie a zeleniny ako napríklad melón, uhorka, jahody, pomaranč, brokolica či cuketa.

Bez pitného režimu nemožno dopriať pleti dostatok hydratácie

Mnohí si omylne myslia, že za základ hydratácie možno považovať používanie rôznych hydratačných krémov a produktov. Nie je tomu však úplne tak. Základný pilier dostatočne hydratovanej pleti je pitný režim. Dodržiavanie optimálneho príjmu tekutín napomáha našej pleti k hydratácií, bez ktorej nemôže správne fungovať. Zamerajte sa na to, koľko litrov vody denne svojmu telu dodáte. Pokojne si dajte predsavzatie, že budete pitný režim poctivo dodržiavať a starať sa i týmto spôsobom o zdravie svojej pokožky a pleti.

Hydratačné produkty ako súčasť rutiny starostlivosti o pleť

Samozrejme, nemožno nespomenúť i používanie hydratačných produktov na pleť. Pleťové krémy, hydratačné vody a masky sú dôležitou a zásadnou súčasťou rutiny starostlivosti a hydratácie o pleť. Ideálne je svoju pozornosť zamerať na produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej priťahujúcej vodu. Svojej pleti dokážete účinne napomôcť aj aplikáciou hydratačnej masky na pleť. Hydratácia pleti je dôležitým aspektom starostlivosti o zdravie našej pokožky, a to nielen v prípade, že máme citlivú pleť. Majte na pamäti, že hydratáciu nemožno podceňovať ani zanedbávať pri žiadnom type pleti.

Publikované: 29. 03. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Ivana Bučková