Prečo aj vy potrebujete puzdro na mobil

Vedeli ste, že 25% používateľov smartfónov nevyužíva kryt na mobilný telefón? Prečo však títo odvážlivci preberajú toľko rizika? Medzi hlavné dôvody patria: puzdro spôsobuje, že telefón je objemný, dizajn môjho telefónu sa mi páči bez puzdra, puzdrá sú príliš drahé a ja sa nemusím báť toho, že by som svoj telefón vyhodil. Aj keď sú všetky tieto dôvody platné a zmysel, zdá sa riskantné nechať osud vášho telefónu na náhodu. Zatiaľ čo smartfóny sú stále robustnejšie a odolnejšie, sú aj drahšie. Telefón iPhone X prekonal cenu 1000 eur a Samsung Galaxy S9 + sa k tejto sume blíži. To je veľa peňazí. Prečo by ste nechceli chrániť svoj telefón?

Lepšia ochrana pred pádom

Toto je pravdepodobne najzreteľnejší dôvod použitia puzdra na telefón. Mnohým ľudom padne mobil každý týždeň, alebo dokonca denne. Môže displej telefónu prasknúť aj v prípade ochrany sklom? Samozrejme, môže, ale je to menej pravdepodobné. (Pridanie ochranného skla z tvrdeného skla môže ešte viac znížiť pravdepodobnosť vzniku trhlín!) Puzdra na mobil sú navrhnuté tak, aby absorbovali dopad pádu na zem. Púzdro na mobilný telefón z tvrdého obalu je najmenej ochranné, pretože s väčšou pravdepodobnosťou sa pri páde zlomí. Mäkké puzdrá majú viac dávať, takže môžu lepšie absorbovať náraz.

Ukáže svoju osobnosť a štýl

Mnoho ľudí považuje ich telefónne puzdro za rozšírenie svojho osobného štýlu alebo osobnosti. Či už dávate prednosť puzdram s roztomilými postavami, modernému, elegantnému puzdru alebo puzdru s logom vášho obľúbeného futbalového tímu, možnosti, ktoré máte k dispozícii, nie sú prakticky nijako obmedzené. Pri všetkých týchto výberoch môžete telefón chrániť bez toho, aby ste obetovali štýl.

Publikované: 11. 02. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Tipy

Autor: Ivana Bučková