Pohybové aktivity, ktorým sa na jar môžete venovať aj vy

Jar je už v plnom prúde a vám sa otvára hneď niekoľko možností v rámci jarných aktivít, ktorým sa môžete venovať nielen v období karantény. O aké aktivity ide?

Záhradkárčenie

Máte záhradku? V tom prípade sa môžete venovať pestovaniu rastlín, kvetov alebo plodín. Ide o výdatnú fyzickú aktivitu, pri ktorej aj psychicky zrelaxujete. Navyše, budete sa tešiť z plodov svojej práce - zdravej zeleniny a chutných byliniek, ktoré môžete použiť pri svojich kulinárskych pokusoch.

Začnite behať

Počasie konečne dovoľuje aj začiatočníkom vybehnúť do prírody alebo parku a dopriať telu vytúženú pohybovú aktivitu. Beh je skvelým športom, ktorý prospieva vášmu telu po zdravotnej stránke, no taktiež vylepšuje vytrvalosť a zvyšuje chuť do života. Pýtate sa, čo potrebujete na beh? Bez športového oblečenia sa vám pohodlne behať nebude, preto by ste mali myslieť na kvalitnú obuv - športové tenisky na behanie a komfortné športové legíny uspôsobené k pohybu.

Turistika

Láka vás príroda, dlhé prechádzky, ticho? V tom prípade je turistika pre vás tou pravou jarnou aktivitou. Turistické chodníčky sa už otvárajú a vám a rodine nič nebráni v tom vyraziť na poriadnu túru za dobrodružstvom. Vezmite si pohodlné legíny a turistickú obuv a spoznávajte vo voľnom čase krásy svojho kraja.

Bicyklovanie

Chceli by ste tráviť kvalitný čas s rodinou a zároveň si spolu užiť veľa zábavy? Bicyklovanie je skvelý spôsob, ktorý vám umožní toto všetko a ešte čosi navyše. Vyberte sa do prírody, susedného mesta alebo dediny a zažite spolu chvíle, na ktoré vy ani vaše ratolesti len tak rýchlo nezabudnete.

Joga

Premýšľate skôr nad individuálnou pohybovou aktivitou, pri ktorej zrelaxuje nielen vaše telo, ale aj myseľ? Ak je vaša odpoveď áno, mali by ste zvážiť jogu. Keď zvládnete základy, môžete ju cvičiť bez lektorky na záhrade alebo v parku a všetko, čo k tomu budete potrebovať je podložka na cvičenie. Čo na to hovoríte? Pustíte sa do nejakej z pohybových aktivít?

Publikované: 17. 05. 2020

Kategória: Zdravie

Autor: Ivana Bučková