Trápi vás erektilná dysfunkcia? Absolvujte preventívnu urologickú prehliadku

Je úplne normálne, že niekedy jednoducho nemôžete. Túto situáciu pozná asi 90 % všetkých mužov. Objasnenie je však potrebné, ak znížená schopnosť dosiahnuť erekciu trvá dlhšie! Mužskú erekciu spôsobuje citlivá interakcia nervov, svalov, ciev a hormónov. Akýkoľvek vplyv na tento systém môže mať teda vplyv na erekciu.

Na svoje trápenie však môžete pokojne zabudnúť, ak sa rozhodnete navštíviť urológa.

​Aké sú najčastejšie príčiny erektilnej dysfunkcie?

Poruchy krvného obehu v penise sú častou príčinou impotencie. Väčšinou sú postihnutí pacienti s vysokým krvným tlakom alebo cukrovkou, ako aj muži s nadváhou a fajčiari. Keďže medzi výskytom erektilnej dysfunkcie a srdcovým infarktom existuje súvislosť, varovný signál v podobe dlhodobej erektilnej dysfunkcie treba brať vážne.

Ak trpíte na:

  • zníženú tuhosť penisu;

  • neuspokojivý pohlavný styk;

  • nemožnosť masturbácie;

  • nedostatok rannej erekcie;

  • znížené libido;

... potom by ste sa mali čo najskôr popremýšľať nad návštevou v urologickom centre.

​Čo dokáže preventívna urologická prehliadka?

Kontrola môže odhaliť zmeny vo vašom zdravotnom stave už v ranom štádiu. Keďže najmä zhubné ochorenia spôsobujú príznaky až v pokročilom štádiu, je včasné vyšetrenie na preventívnej urologickej prehliadke dobré riešenie! Včasná diagnostika často zlepšuje úspešnosť terapie.

Nádory prostaty, močového mechúra, obličiek a semenníkov tvoria viac ako 35 % všetkých malígnych ochorení. Karcinóm prostaty je najčastejšou rakovinou u mužov. Každý rok sa v celej krajine diagnostikuje niekoľko tisíc nových prípadov a v rovnakom období na ňu zomiera ešte väčší počet mužov.

Takže, ako povedal Sebastian Knipp, ak sa pravidelne nevenujete svojmu zdraviu, jedného dňa budete musieť chorobe obetovať veľa času. V prípade, že vám komplikuje život aj dlhodobo oslabená erekcia, platí nutnosť návštevy toho špecialistu dvojnásobne. Tak si na takúto kontrolu nájdite čas a budete mať vo všetko jasno.

Publikované: 30. 07. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Ivana Bučková