Chystáte sa na dovolenku? Prekontrolujte imobilizér

Dovolenku autom bude toto leto riešiť zrejme viacero Slovákov. Nielen vybavenie modernými doplnkami, ale aj jeho ochrana a bezpečnosť budú preto vaším prvoradým cieľom. Signálne, výstražné systémy však na stopercentnú ochranu vždy nestačia. Inštalácia imobilizéra by vám preto mohla pomôcť.

Ak o jeho voľbe uvažujete, niečo málo si o tomto ochrannom doplnku pre viac informácií povieme.

Imobilizér a jeho využitie v praxi

Kvalitný imobilizér je ochranné zariadenie proti krádeži, ktoré zabraňuje hlavným komponentom automobilu pri pokuse o jeho uvedenie do pohybu bez vedomia majiteľa. Ide o veľmi užitočné a efektívne zariadenie, ktoré, ak máte v aute inštalované, uzavretie poistnej zmluvy s poisťovňou nebude ten najmenší problém.

Prítomnosť imobilizéra ale vizuálne v aute neurčíte a nevydáva žiadne zvukové signály. Úlohou imobilizéra je zabrániť zlodejovi odcudziť vozidlo vďaka deaktivovaným funkciám automobilu alebo dôležitej riadiacej jednotky ABS.

Preto, pokiaľ cestujete na dovolenku autom, alebo využívate vozidlo na každodennú cestu do práce a školy, mali by ste si nechať tieto systémy prekontrolovať profesionálmi v servise.

Technológia elektronickej ochrany vozidla

Imobilizér motora je bežnou funkciou zabezpečenia proti odcudzeniu u mnohých vozidiel vyrobených za posledných asi 20 rokov. Ak tento systém funguje správne, výrazne znižuje pravdepodobnosť krádeže vášho vozidla.

Problémy s imobilizérom vám však môžu spôsobiť nemalé vrásky na čele. Dobrý stav sa teda rozhodne cení. Systém imobilizéra motora je vynikajúca technológia elektronickej ochrany, ktorá chráni hlavne pred krádežou auta.

Jeho účelom je zabrániť zlodejovi v naštartovaní vozidla bez kľúča a jeho krádeži. Riziko odcudzenia vozidla môžete jeho inštaláciou znížiť až o 40 %. Takže nečakajte a profesionálov o pomoc s jeho umiestnením vo vašom vozidle alebo opravu požiadajte.

Publikované: 28. 05. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Ivana Bučková